Zdecydowana większość zakładów przemysłowych, które dokonują lakierowania, lub też nadruków, korzystają ze specjalnych linii suszących, które w bardzo dużym stopniu wpływają na wysoką jakość oraz płynność pracy. Wszelkie świeżo lakierowane elementy, czy też plandeki, które zostały poddane procesowi nadruku, powinny zostać odpowiednio osuszone, aby zachować wysoki poziom lakieru na elemencie nadrukowanym. W tym celu, zakłady oferujące takie usługi zaopatrują się w specjalne systemy, które temu sprzyjają.

Maszyna do osuszania materiałów

tunel suszący z wentylatoremCoraz więcej przedsiębiorców, prowadzących działalność przemysłową, oraz firmy świadczące usługi lakiernictwa, zaopatrują się w specjalne maszyny, pozwalające na szybkie oraz efektywne osuszanie materiałów, które zostały świeżo polakierowane, lub poddane specjalnym procesom nadruku. Takiego rodzaju maszyny, które osuszają w sposób profesjonalny polakierowane elementy, na przykład karoserii samochodowej, pozwalają na zachowanie trwałości lakieru przez dłuższy czas. Ponadto, lakier który został poddany procesowi suszenia w specjalnej maszynie, jest dodatkowo chroniony oraz uodporniony na czynniki niesprzyjające, dzięki czemu utrzymuje się bardzo długi czas, oraz nie ulega zniszczeniom, jak również wszelkiego rodzaju przetarciom. Tunel suszący z wentylatorem wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy, które pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu trwałości lakieru, który został użyty na danym elemencie. Proces suszenia lakierowanych elementów jest niezwykle istotnym etapem każdej usługi lakierowania, gdyż pozwala to na zachowanie gładkiej powierzchni, a także na trwałość samej powłoki lakieru. W zależności od kolorystyki, wykorzystywana jest odrębna ilość lakieru, który podlega następnie procesowi suszenia. Jednakże tunele suszące, dzięki specjalnym systemom zautomatyzowanym, dobierają odpowiednią temperaturę suszenia, oraz automatycznie dostosowują czas osuszania, który potrzebny jest do wykonania całego procesu, jednocześnie nie uszkadzając powierzchni, która nie podlega suszeniu.

Dzięki takiego rodzaju maszynom, zakłady lakiernicze, oraz przedsiębiorstwa świadczące usługi dokonywania nadruków poligraficznych, zyskują większy poziom uznania klientów, z racji dokonanej usługi. Jest ona bowiem w pełni profesjonalna oraz fachowa, a utrzymujący się przez wiele lat lakier, świadczy wyłącznie o zastosowaniu najbardziej profesjonalnych maszyn, które zostały użyte podczas procesu lakierowania elementów, które zostały poddane temu procesowi.