Jako materiał corian został użyty po raz pierwszy w 1967 roku. Szybko okazało się, że posiada liczne zastosowania i korzyści płynące z jego użytkowania. Został doceniony przez projektantów wnętrz i ich użytkowników oraz inwestorów i administratorów obiektów użyteczności publicznej. Wykonane z niego meble i elementy wyposażenia są nie tylko ekologiczne ale także niezwykle wytrzymałe i bezpieczne. Mogą mieć kontakt z żywnością oraz są odporne na działanie czynników atmosferycznych, co daje szerokie możliwości ich zastosowania.

Zalety blatów z corianu na wymiar

blaty z corianu na wymiarCoraz więcej osób urządzających swoje mieszkanie chciałoby połączyć względy ekologiczne i estetyczne z aspektami praktycznymi. Materiały takie jak drewno czy kamień nie zawsze mogą spełniać wszystkie ich wymagania. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi corian. Jest to materiał wykonany w jednej trzeciej z żywicy i dwóch trzecich z naturalnych minerałów, jest więc w pełni ekologiczny. Również jego późniejsza utylizacja jest procesem przyjaznym dla środowiska i nieszkodliwym, uwalniając głównie tlenki węgla.  Dzięki swoim nietypowym właściwościom jest niezwykle wytrzymały ale jednocześnie podatny na obróbkę. Blaty z corianu na wymiar dostosowany do potrzeb indywidualnego odbiorcy nie stanowią dla producentów żadnego problemu. Istnieją dwa rodzaje obróbki tego materiału: mechaniczna oraz termoformowanie. Ponad to do ich montażu używa się ekologicznych klejów, dobranych odpowiednio do koloru danej płyty. Dlaczego to tak ważne? Otóż corian pozwala na zastosowanie łączeń niewidocznych gołym okiem, przez co można nadać mu niemalże każdy pożądany kształt i spełnić fantazje projektanta, nawet te bardzo nietypowe lub niestandardowe.  Coraz częściej stosuje się już nie tylko blaty ale także materiały dekoracyjne, a nawet całe ściany wykonane z tego materiału. Świadczy to o tym, że wykonawcy i projektanci docenili jego właściwości, a użytkownicy są zadowoleni.  Blaty z corianu są nie tylko proste w montażu ale także łatwe w konserwacji i czyszczeniu, przez co ich utrzymanie nie sprawia problemów.

Zarówno odbiorcy indywidualni jak i inwestorzy coraz częściej decydują się na coraz częstsze zastosowanie corianu. Wraz z drewnem, metalem i kamieniem może on stanowić niezwykłe dopełnienie lub ważny element wyposażenia dla kuchni, łazienek, biur czy przestrzeni gastronomicznych.  Z czasem z pewnością kolejni odbiorcy będą doceniać jego właściwości, a utrzymujący się trend dążący do ekologicznego zagospodarowywania powierzchni na pewno będzie temu sprzyjał.