Jak powszechnie wiadomo żylaki, czyli pogrubiałe oraz skręcone naczynia żylne występują na kończynach dolnych i częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Nie mniej jednak obejmują zarówno jedną jak i drugą płeć i wiążą się z występowaniem uporczywych objawów somatycznych, takich jak na przykład drętwienie, obrzęk oraz ból nóg. Ponadto żylaki powodują uczucie dyskomfortu ze względu na efekt wizualny jaki tworzą.

Leczenie za pomocą rajstop

rajstopy kompresyjne w dobrej cenieCieszące się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów rajstopy kompresyjne w dobrej cenie stanowią skuteczne leczenie zachowawcze oraz objawowe żylaków. Wspomagają działanie układu krążenia dzięki czemu niwelują przykre objawy somatyczne takie jak: drętwienie, obrzęk oraz ból nóg. Są powszechnie dostępne w wielu punktach sprzedaży i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Dla kobiet ogromną zaletą jest fakt, iż dzięki takim rajstopom można nie tylko leczyć żylaki, ale jednocześnie ukryć nieestetyczny efekt wizualny jaki tworzą skręcone i pogrubione naczynia żylne. Brązowe czy też czarne rajstopy idealne ukryją widoczne pogrubienia żył. Ponadto idealnie skomponują się zarówno ze spódnicą jak i sukienką. Dla panów takie rajstopy będą również niezwykle skuteczne i bardzo dyskretne, gdyż można je schować pod spodniami. Działanie tego typu rajstop polega na wywieraniu określonego nacisku na kończyny dolne. Największy nacisk skupia się w okolicy kostek i stóp i maleje w kierunku kolan. Dzięki temu krew może swobodnie odpływać z żył nie tworząc przy tym zastojów żylnych. Jest to bardzo pomocna dla układu krążenia. Kończyny dolne są najdalej położone od serca i najbardziej narażone na nieodpowiednie ukrwienie. Rajstopy kompresyjne poleca się osobom u których występują żylaki oraz u tych, którzy ze względu na prowadzony tryb życia nadmiernie obciążają kończyny dolne, a tym samym występuje u nich zwiększone ryzyko wystąpienia chorób związanych z układem krążenia, na przykład niewydolności żylnej. Mały i niepozorny produkt może naprawdę zdziałać wiele dobrego dla naszego zdrowia.

Decydując się na zakup rajstop kompresyjnych zawsze należy skonsultować się ze specjalistą, czyli chirurgiem naczyniowym. On szczegółowo wytłumaczy nam na czym polega kompresjoterapia oraz jakie są jej zalety. Ponadto wypisze nam receptę na rajstopy kompresyjne, które będą dla nas najbardziej odpowiednie. Pomoc profesjonalisty jest bardzo ważna i wpływa na skuteczne leczenie żylaków. Medyczne produkty powinny być dobierane w oparciu o stan zdrowia danego pacjenta.