Urządzając ogród, pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to zakup zestawu mebli ogrodowych, gdzie będzie można wypocząć, zjeść posiłek, czy urządzić przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. To na tym zazwyczaj skupiamy swoją uwagę. I nie ma w tym nic złego, poza jedną małą kwestią. Pamiętajmy, że mając w domu dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym, ciężko nam będzie tak naprawdę skorzystać z relaksu oferowanego nawet przez najwygodniejsze meble ogrodowe. Dlatego równie ważne, jak nie najważniejsze miejsce w tej przestrzeni, zajmują nasze pociechy.

Zjeżdżalnia, trampolina, basen- ogrodowe sprzęty dla dzieci

trampoliny ogrodowe dla dzieciChcąc móc w pełni cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu warto zadbać o interesującą rozrywkę dla najmłodszych członków rodziny. Zabawy i spędzanie czasu na dworze jest niezmiernie ważne dla dzieci w każdym wieku, począwszy już od tych najmłodszych. Dlatego też to od wieku naszych pociech zależy, jaki rodzaj rozrywki i zabawy zaproponujemy im we własnym ogrodzie. Tym najmłodszym możemy urządzić piaskownicę. Może być klasyczna, naziemna, w postaci plastikowego pojemnika, lub drewniana z ławeczkami na brzegach. Ciekawy jest także model stojący na nóżkach, z dwoma pojemnikami, jeden z nich pomieści piasek, drugi wodę, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze ciekawsza. Najmłodsi ucieszą się także z huśtawki (dostosowanej do wieku i możliwości dziecka), czy też zjeżdżalni. Praktyczne są także małe ogrodowe domki dla dzieci. Stanowią one miejsce świetnej zabawy, szczególnie w towarzystwie rówieśników, są także doskonałym miejscem do przechowywania ogrodowych zabawek. Nieco starszym do gustu przypadną trampoliny ogrodowe dla dzieci. Chyba niemal wszyscy uwielbiają skakać. Jest to doskonałe miejsce do spożytkowania nagromadzonej energii, można się naprawdę poważnie zmęczyć. Do takiej zabawy nie trzeba namawiać nawet dorosłych. Pamiętajmy jednak, aby trampoliny ogrodowe dla dzieci dopasować wagowo i wielkościowo do ilości użytkowników. Ważna jest także osłonna siatka, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych. Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem.

Nieco większym dzieciom możemy zaproponować zabawy bardziej ukierunkowane na konkretne zdolności pociechy, oferujące możliwość rozwoju ich własnych pasji i zainteresowań. Chłopiec lubiący kopać piłkę ucieszy się z prawdziwej bramki, natomiast fan koszykówki spędzi godziny na trenowaniu rzutów wolnych. Latem natomiast zarówno dzieci, jak i dorośli, z radością spędzą długie godziny w basenie dmuchanym, lub nieco większym modelu rozporowym.