Spacery z dzieckiem są bardzo ważne nie tylko dla mamy, ale też malucha. On poznaje świat, a mama może  budować z nim mocną więź przez naukę, zabawę i wsparcie w pokonywaniu przeszkód. Na każdy spacer trzeba zabrać ze sobą wózek, bo maluch ma zbyt krótkie nóżki, żeby móc za każdym razem dość i wrócić o własnych siłach. Wózek musi być wygodny i dopasowany do wieku dziecka. Od około szóstego – siódmego miesiąca, dzieci mogą jeździć w spacerówkach.

Czy kupować wkładkę do wózka spacerowego?

wkładki do spacerówkiMaluch, który potrafi już samodzielnie siedzieć może bez problemu jeździć w spacerówce, czyli wózku z siedzeniem pod kątem prostym. Popularna spacerówka posiada funkcję regulacji oparcia dzięki czemu maluch może się przespać w trakcie spaceru w pozycji leżącej. Posiada ona też sporo dodatków, które są udogodnieniami dla dziecka i mamy. Na pewno musi mieć pasy bezpieczeństwa, budkę, która osłoni dziecko przed słońcem, deszczem i wiatrem oraz dobrze żeby miał podnóżek. Nie każdy wózek posiada miękką wkładkę na siedzisku, która świetnie się sprawdza przy małych dzieciach, ale też dobrze grzeje maluszka w zimowe spacery. Na szczęście wkładki do spacerówki można bez problemu kupić w wielu sklepach z artykułami dla dzieci, albo w internecie. Najlepsze są dwustronne, wykonane z materiału minky, który z jednej strony ma ciepły polar, a z drugiej bawełnę. Wewnątrz wkładki znajduje się specjalna antyalergiczna ocieplina, która jest miękka i zapewnia większy komfort podczas jazdy. Na górze i na dole wkładki są przyszyte dwie tasiemki, którymi można przymocować ją do wózka, aby się nie przemieszczała. Ponieważ nie każdy wózek jest taki sam, to wkładki posiadają uniwersalne otwory na pasy, aby można było je przeciągnąć na zewnątrz w każdym modelu. W komplecie do wkładki dodawane są osłonki na pasy zapinane na rzep, więc na pewno będą pasować, ochraniacz na pałąk i poduszkę stabilizującą i antywstrząsową w kształcie motylka. Wszystkie elementy są wykonane z tego samego materiału i pasują do kompletu.

Dobrze dopasowana wkładka, pozwoli dziecku na utrzymanie właściwej pozycji. Szczególnie przydatna jest w zimowe i jesienne spacery, kiedy temperatura jest znacznie niższa niż w lecie. Maluszkowi od spodu będzie ciepło i miękko, a trzymając się barierki ochronnej nie zmarzną mu rączki. Osłonki na pasy są natomiast szczególnie ważne w lecie, kiedy dziecko jest letnio ubrane, gdyż podczas ruchów, pasy mogą ocierać delikatną skórę dziecka, a dzięki miękkim osłonkom nie będzie to możliwe. Kompletna wkładka do wózka kosztuje ooło osiemdziesięciu złotych.