Jest jedna branża, której w ostatnich latach nie straszny był jakikolwiek kryzys. Ceny w tej branży rosną z roku na rok, a klientów na oferowane w tej branży inwestycje nie brakuje. Można wręcz powiedzieć, że klientów przybywa proporcjonalnie do rosnących cen. Mowa oczywiście o branży nieruchomości, a konkretnie o inwestycjach mieszkaniowych. Liczba mieszkań oferowanych na rynku pierwotnym stale rośnie, a tymczasem nie ma żadnych problemów z ich sprzedażą. Momentami nawet trudno znaleźć coś fajnego dla siebie.

Popyt na nowe mieszkania stale rośnie

nowe inwestycje mieszkaniowe lublinFenomenem na rynku nieruchomości na pewno jest to, że stale rośnie popyt na mieszkania. Dotyczy się to zarówno rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego. Rosnący popyt jest wynikiem otwarcia naszego rynku pracy dla mieszkańców krajów położonych na wschodzie. Prawda jest taka, że mieszkania z rynku wtórnego są wynajmowane dla imigrantów zarobkowych. Z tego powodu znacząco spadła liczba mieszkań oferowanych na rynku wtórnym. Stąd też jest popyt na nowe mieszkania, a nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin sprzedają się na pniu. Większość mieszkań jest sprzedanych jeszcze zanim deweloper cokolwiek wybuduje. Dlatego właśnie tyle nowych mieszkań buduje się w Lublinie a także we wszystkich innych miastach w całym kraju. Wyraźnie można zauważyć taki trend, że obcokrajowcy wykupują u Nas mieszkania z rynku wtórnego, a obywatele naszego kraju kupują w zamian zupełnie nowe mieszkania prosto od deweloperów. Jest naprawdę dobra koniunktura do tego, żeby takich mieszkań budować coraz więcej. Tylko, że możliwości inwestycyjne są mocno ograniczone, bo nie we wszystkich miejscach można sobie wybudować osiedle mieszkaniowe. Dlatego nowoczesne osiedla deweloperskie budują się coraz dalej od centrów wielkich miast. Ma to swoje plusy dla kupujących takie mieszkania. Można mieć więcej spokoju mieszkając trochę dalej od centrum, ale jest jeden największy tego plus. Im dalej od centrum tym tańsze mieszkanie. Wobec tego każdy zainteresowany wyczekuje tylko nowo budowanych bloków.

Czego by nie napisać o branży nieruchomości to wszystko sprowadza się do jednego – popyt na nowe mieszkania stale rośnie. Im więcej się buduje nowych inwestycji deweloperskich tym więcej zainteresowanych kupowaniem nowych mieszkań. Tego fenomenu nie da się porównać do niczego innego. Podobny wzrost popytu można chyba zaobserwować w przypadku nowych samochodów, ale tylko tych naprawdę luksusowych. Najważniejsze, żeby każdy miał gdzie mieszkać i, żeby każdy miał dach nad głową.