Większość osób koty nabywa ze schronisk dla zwierząt, znajduje je na ulicy, albo dostaje od znajomych. Rasowe koty nie są tanie i mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Koty z hodowli są zaszczepione, odrobaczone i pochodzą ze sprawdzonego źródła. Hodowle są czyste i wolne od niebezpiecznych chorób, których nosicielami mogą być koty znalezione na ulicy. Koty są zwierzętami, które mają specyficzny charakter i ciężko je wytresować, lub zmusić do zrobienia czegoś, na co nie mają ochoty.

Gdzie kupić młodego kota brytyjskiego?

młody kot brytyjski niebieskiBezpańskie koty i psy żyją na ulicach naszych miast i często niekontrolowanie się rozmnażają co skutkuje tym, że niemalże na każdym podwórku są dzikie koty i kundle. Domowe zwierzęta możemy kupić w sklepie zoologicznym, przygarnąć ze schroniska, albo kupić ze sprawdzonej hodowli. Koty, które pochodzą z hodowli są rasowe i mają rodowód pochodzenia. Dodatkowo są szczepione, oraz odrobaczone, dzięki czemu mamy pewność, że nie będzie chory, ani nie będzie nosicielem niebezpiecznych chorób. Młody kot brytyjski niebieski ma kolor oczu, który wspaniale współgra z kolorem sierści tych zwierząt. Są one bardzo łagodne i cierpliwe, dlatego nadają się do domu z małymi dziećmi. Są bardzo towarzyskie i lubią się bawić, a nawet pozwalają się dzieciom ciągnąć za futerko. Rasa brytyjska charakteryzuje się silną i muskularną posturą, krótkimi łapkami i puszystym ogonem. Spośród wszystkich krótkowłosych kotów, brytyjskie są największe, bo osiągają wagę od pięciu do nawet dziewięciu kilogramów. Pomimo, że ich sierść jest krótka, to trzeba ją regularnie szczotkować i pielęgnować, aby nie powstały nieestetyczne kołtuny, które trzeba potem obcinać, gdyż nie nadają się do rozczesania. Najczęściej spotykane są Brytyjczyki o szarym umaszczeniu i niebieskich, albo piwnych oczach. Najdroższe są te z niebieskimi oczami i możemy je kupić u profesjonalnego hodowcy, lub poszukać w internecie. Zaraz po urodzeniu młode koty są uczone korzystania z kuwety, dlatego młody Brytyjczyk nie nabrudzi nam w domu.

Ceny za rasowego kota zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach. Najdroższe są koty z rodowodem i pochodzące z miotu po championach. Młody kot brytyjski kosztuje około dwóch tysięcy i może być odebrany matce zaraz po tym jak skończy być karmiony mlekiem. Poza podstawową pielęgnacją i systematycznymi wizytami u weterynarza, kot nie ma specjalnych wymagań. Wystarczy mu miękkie i ciepłe miejsce do spania, oraz miska pełna jedzenia, a odwdzięczy się nam łaszeniem się i mruczeniem.