Promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży wymusza budowanie przez samorządy miejsc, w których można rozgrywać wiele zawodów piłki nożnej czy innych sportów. Popularne boiska sportowe są lokowane blisko szkół, wśród bloków mieszkalnych i osiedli. Jednak tego typu boiska powinny posiadać odpowiednią nawierzchnię. Jedną z najtrwalszych i często stosowanych jest nawierzchnia polipropylenowa, która zapewnia niezwykłą trwałość zarówno na hali, jak i na zewnątrz.

Polipropylenowe nawierzchnie do piłki nożnej

polipropylenowe nawierzchnie sportowePlusy montażu nawierzchni tego typu są widoczne przede wszystkim podczas ich montażu. Dzięki swoim właściwościom tego typu nawierzchnie mogą być montowane praktycznie na dowolnej twardej podbudowie. Możemy zatem umieszczać je na betonie, asfalcie czy nawet na kostce brukowej. Na tym nie koniec zalet tej nawierzchni. Polipropylenowe nawierzchnie sportowe są bardzo bezpieczne dla wszystkich, którzy uprawiają sport na tego typu boisku. Wprowadzenie tego typu nawierzchni zostało podyktowane koniecznością zastąpienia, używanych niegdyś w naszym kraju nawierzchni twardych (betonowych lub asfaltowych). Były one na tyle niebezpieczne, że zagrażały zdrowiu, a nierzadko życiu zawodników. Konstruktorzy i technolodzy pracujący w zakładach tworzących nawierzchnie sportowe stworzyli więc boiska, które nie stwarzają ryzyka niebezpieczeństwa podczas gry. Nawierzchnie z polipropylenu mogą mieć także przewagę nad nawierzchniami, które są stworzone z traw syntetycznych. Nawierzchni polipropylenowych nie trzeba poddawać częstym zabiegom konserwacyjnym, co znacznie obniża koszty jej utrzymania. Tego typu nawierzchnie są także odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Podczas wybierania nawierzchni możemy także dobierać wiele wersji kolorystycznych. Montowanie tego typu nawierzchni odbywa się często za pomocą specjalnych modułów, które są tworzone w specjalnej technologii, pozwalającej na szybkie układanie danej nawierzchni lub parkietu. Nawierzchnie tego typu są często wybierane przez władze gmin i miast, które promują aktywny tryb życia wśród swoich mieszkańców.

Boiska wykorzystujące ten typ nawierzchni mogą spełniać wiele funkcji prozdrowotnych dla mieszkańców wielu miejscowości. Dzięki temu, że nowo powstałe boisko z nawierzchnią polipropylenową powstanie w małej miejscowości, możliwe jest organizowanie treningów piłki nożnej dla młodzieży, która do tej pory była pozbawiona tej możliwości. Można w ten sposób promować i szlifować kulturę fizyczną mieszkańców od najmłodszych lat.