Jest wiele nowoczesnych metod walki z realnymi, ale niewidocznymi zagrożeniami. Brzmi trochę enigmatycznie, ale jednak tak właśnie jest. Niewidoczne zagrożenia to wolne rodniki, alergeny, zanieczyszczenia związane z jakością powierzą, a także grzyby, pleśnie wraz z przetrwalnikami oraz wirusy i bakterie. Żadnego z nich nie zobaczymy gołym okiem, ale mają realny wpływ na nasze zdrowie i komfort oddychania.

Jak często ozonować mieszkanie?

ozonowanie mieszkaniaJeżeli dbamy o częste sprzątanie to czemu nie mielibyśmy pomyśleć o „sprzątaniu” powietrza w naszym domu? To bardzo ważny dla zdrowia czynnik, wpływający na nasze samopoczucie i kondycję psycho – fizyczną. W odkażonym mieszkaniu oddycha się znacznie głębiej i pełniej, a ozonowanie jest właśnie po to, by je zdezynfekować. Właściwości odkażające ozonu są zdumiewające. Jest obecnie najbardziej skutecznym środkiem dezynfekującym, dopuszczonym na użytek własny. W przeciwieństwie do chloru, którym odkażamy różnego rodzaju powierzchnie jest bezpieczny, a jego stosowanie nie wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności. Ozonowanie mieszkania należy traktować jako zabieg, który będzie cyklicznie stosowany. Efekt jednego zabiegu ma różny czas działania i zależy od czynników zewnętrznych, takich jak stężenie smogu, występowanie wilgoci, etc. Jednak przyjmuje się, że ozonowanie nie powinno być wykonywane częściej niż cztery razy w miesiącu. Przy małym metrażu posiadanego mieszkania częste zabiegi są pozbawione większego sensu. W takim przypadku wystarczy jedno, góra dwa ozonowania w skali miesiąca. W momencie przeprowadzania zabiegu należy opuścić mieszkanie na około półtorej godziny, gdyż mniej więcej tyle, zajmuje ekipie cały proces dezynsekcji ozonem. Po przeprowadzonym ozonowaniu, należy wietrzyć mieszkanie przez około dwadzieścia minut – to wystarczający czas na rozpad ozonu do postaci tlenu. Po tym czasie możemy bezpiecznie wejść do mieszkania i cieszyć się rześkim, zjonizowanym powietrzem, wolnym od wszelkich zanieczyszczeń, wolnych rodników i alergenów. Ozonowanie mieszkań świadczy większość firm dezynsekcyjnych. Nie tylko tych, mających siedziby w największych, polskich miastach.

Każdy, komu zależy na higienie własnego mieszkania, powinien sprawdzić czym jest ten zabieg i jak wiele korzyści z niego płynie. Szczególnie dla naszego układu oddechowego. Ozonowane pomieszczenia są całkowicie czyste, a dodatkowym atutem tej metody jest zabijanie wszelkiego rodzaju insektów, które mają zwyczaj wchodzić i zamieszkiwać na terytorium naszego domostwa.