Kilkudniowymi wypadami do dużych miast zaraziliśmy się jakiś czas temu. Za pierwszym razem wyszło trochę spontanicznie, jednak potem uznaliśmy, że to fantastyczny sposób na poznanie historii i kultury wielu stron Europy, a także na odpoczynek i wielkie emocje. Te ostatnie dotyczą głównie wydarzeń sportowych, ponieważ w każdym miejscu, do jakiego wyjeżdżamy, staramy się odwiedzać stadiony i oglądać głównie mecze piłkarskie. Na szczęście z tego typu wyjazdami nie ma wielkiego problemu, ponieważ siatka połączeń lotniczych i liczba miejsc noclegowych sprzyjają takim urlopom.

Bezproblemowy transfer z lotniska na Barcelony

barcelona el prat transferNaszym ostatnim kierunkiem była Barcelona. W zasadzie to mógł być cel numer jeden, ale jakoś do tej pory nie było nam po drodze ze stolicą Katalonii. W końcu udało się jednak znaleźć i kupić  bilety na mecz, a kiedy mieliśmy już potwierdzenie, zaczęliśmy planowanie. Niby nic nowego, w końcu to już kolejny raz, kiedy robiliśmy rezerwacje lotów i hoteli. W przypadku Hiszpanii było podobnie. Połączeń lotniczych nie brakuje, a więc bez większego kłopotu znaleźliśmy termin, który odpowiadał naszym wymaganiom. Samoloty do Barcelony latają o różnych porach z różnych polskich lotnisk. Kolejna kwestia to konieczność sprawdzenia, jak wyglądają połączenia z lotniska do centrum miasta. Lądowaliśmy na lotnisku barcelona el prat transfer znaleźliśmy więc bez kłopotu. Z tego miejsca do miasta można dotrzeć metrem, ale nie tylko. Są także autobusy. Prywatni przewoźnicy oferują swoje usługi, a częstotliwość kursowania jest spora, dlatego to szalenie wygodna opcja. Poza tym można nawet trafić na firmę, która przywiezie pod wskazany adres. Bilety można zarezerwować przez Internet, ale są także dostępne u kierowcy. Do centrum Barcelony można dotrzeć również pociągiem, tutaj połączeń też nie brakuje. Poza tym jest jeszcze możliwość zamówienia taksówki, tak więc nie ma najmniejszego kłopotu, by w miarę sprawnie i przede wszystkim szybko znaleźć się w centrum stolicy Katalonii. Co więcej, transfer jest możliwy o różnych porach, w końcu samoloty lądują o rozmaitych godzinach.

Szybko dotarliśmy do centrum Barcelony, a stamtąd do naszego hotelu. Warto bowiem podkreślić, iż także baza noclegowa w Barcelonie jest bogata i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. I to tyle kwestii logistycznych oraz organizacyjnych. Potem mieliśmy już czas na zwiedzanie, spacery po Las Ramblas czy na wizytę na plaży. I oczywiście stadion, w końcu piłkarskie emocje to był ten argument, który przede wszystkim skusił nas do przyjazdu.