Jak co roku tak i również w tym będą wakacje. Trzeba więc już powoli planować sobie ten czas letniego wypoczynku. Ja mam na to swój sprawdzony sposób, który stosuje od wielu lat. Jestem miłośnikiem polskiego morza i nie interesują mnie zupełnie zagraniczne kurorty. Obiecałem sobie kiedyś, że odwiedzę wszystkie polskie nadmorskie kurorty. Jest to oczywiście bardzo trudne zadanie, bo obecnie jest ich całe mnóstwo. Ale co roku staram się wybierać na wakacje w inne miejsce nad polskim morzem.

Domek letniskowy z widokiem na morze

domki letniskowe w Jantarze blisko morzaNie korzystam z żadnych hoteli ani kwater prywatnych. Uważam, że na wakacjach powinno się odpocząć, a do tego potrzebna jest cisza i spokój. Dlatego na zakwaterowanie wybieram zawsze domek letniskowy. Niewielkie domki, które najczęściej wykonane są z drewna, to świetne miejsca na odpoczynek. Można w nich zamieszkać samemu a do dyspozycji ma się łazienkę i aneks kuchenny. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary są to powierzchnie bardzo minimalistyczne, ale niezwykle funkcjonalne. Jeśliby jednak porównać powierzchnię domku letniskowego do średniej wielkości pokoju hotelowego to i tak zawsze większy będzie domek. W tym roku przeglądałem domki letniskowe w Jantarze blisko morza i znalazłem jeden, na którego rezerwację od razu się zdecydowałem. W tej miejscowości jeszcze nie byłem i wybieram się do niej po raz pierwszy. Słyszałem jednak od znajomych, że jest to miejsce urocze w którym można naprawdę odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu. Domek, który zarezerwowałem położony jest przy samym morzu, dzięki czemu widok z jego salonu rozciąga się właśnie na nasz piękny Bałtyk. Kiedy mieszka się w domku letniskowym to tak, jakby mieszkało się we własnym. Tylko, że oczywiście jego rozmiary są trochę mniejsze. Wynajmowanie domków letniskowych ma jeszcze wymierne korzyści materialne. Opłaci się wynająć taką kwaterę, bo ceny wynajmu są bardzo niewielkie. W tym roku swoje wakacje spędzę właśnie tam, ale za rok chyba wybiorę się bardziej na zachód.

Wakacje każdego roku spędzam nad polskim morzem. Uważam, że jest ono najładniejsze na świecie. W każdym razie mój sposób na udane i niedrogie wakacje to wynajęcie domku letniskowego. Takiego na poziomie i w pełni wyposażonego. Koszty wynajmu są mniejsze, aniżeli wynajęcie pokoju w hotelu. A komfort nieporównywalnie większy, bo do dyspozycji mam własną łazienkę i aneks kuchenny. Mogę sobie rano zrobić kawę i wyjść z nią na taras, z którego widok zapiera dech w piersiach. i to jest mój sposób na udane wakacje.