Czas biegnie nieubłaganie szybko. Doskonale wiedzą o tym kierowcy, którzy dwa razy do roku wymieniają w swoich samochodach opony. Wiosną zakładamy opony letnie a zimowe odstawiamy w kąt garażu. Z kolei jesienią musimy zadbać o to, żeby na samochodowych felgach znalazły się na powrót opony zimowe. A to wszystko dzieje się tak szybko, że nierzadko wydaje nam się, że opony wymieniamy dosłownie co chwilę. Za każdym razem warto pamiętać, żeby do wulkanizacji zapisać się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Swoje opony oddajmy w ręce fachowców

fachowa wymiana opon tuchomNa pewno warto zadbać o to, żeby swoje opony i ich wymianę oddać w ręce osób, które robią to naprawdę fachowo. A dzisiaj w każdym dużym mieście i małym miasteczku znajdziemy od kilku do kilkudziesięciu serwisów oponiarskich. Skąd możemy wiedzieć, który serwis jest naprawdę dobry? To proste – ten, w którym są największe kolejki. A żeby z takiego dobrego serwisu skorzystać to najczęściej trzeba się do takiej kolejki zapisać. Większość wulkanizacji prowadzi kalendarz i zapisuje kierowców na poszczególne terminy. Jeśli zatem o wymianie opon przypomnimy sobie w ostatniej chwili przed zimą to może się okazać, że będziemy musieli trochę poczekać. Oczywiście te terminy są w miarę krótkie, bo każdy serwis na sezon zatrudnia dodatkowych pracowników. Tyle tylko, że jak napisaliśmy wcześniej – im dłuższe terminy w danym serwisie tym bardziej fachowa wymiana opon Tuchom to miasto, w którym ta zasada świetnie się sprawdza. Tam jest akurat kilka serwisów, które mają maksymalne obłożenie, bo swoją pracę wykonują wręcz doskonale. Także przy kolejnej zmianie sezonu dobrze jest pomyśleć o oponach znacznie wcześniej. Najlepiej zapisać się na spokojnie na termin i wymienić opony jeszcze przed jakąś drastyczną zmianą warunków pogodowych. Oczywiście są też takie warsztaty, które przyjmują auta w kolejności tak jak przyjeżdżają na wymianę. Do takiego serwisu najlepiej pojechać jak najwcześniej rano, żeby być możliwie jak najszybciej obsłużonym.

W życiu każdego kierowcy pewne jest to, że dwa razy do roku musi zmienić opony na te, które są potrzebne na dany sezon. Nikt tego nie zaniedbuje, bo to są kwestie ważne dla bezpieczeństwa swojego, oraz osób, które się w samochodzie przewozi. Niektórzy kierowcy wymieniają same koła, bo mają dwa komplety z założonymi oponami na różne sezony. Taką wymianę też warto zrobić w serwisie, który dokładnie wie, jak wyważyć koła po zamianie. A im wcześniej się zapiszemy tym szybciej będziemy gotowi na nagłą zmianę pogody, która teraz jest bardzo nieprzewidywalna.