W scyzorykach najbardziej cenimy to, że jest to sprzęt niezawodny w wielu sytuacjach. Najlepszej jakości scyzoryki muszą być kompaktowe, czyli posiadać wiele końcówek. Przydadzą się wielokrotnie w życiu, podczas drobnych napraw, wycieczek rowerowych oraz innych chwil. Czy wiesz z jakich elementów składa się najbardziej kompaktowy scyzoryk i jaki jest najlepszy? Oczywiście najlepsze są te, które produkuje się w Szwajcarii, lecz na temat końcówek możesz potrzebować dodatkowej wiedzy. Kompaktowy scyzoryk może mieć różne narzędzia przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Jaki scyzoryk jest najbardziej kompaktowy?

kompaktowe szwajcarskie scyzorykiPierwsze, na co zwróć uwagę to wielkość. Idealny scyzoryk mieści się w dłoni. Nie potrzebujesz większego, ponieważ taki łatwiej można schować w kieszeni lub plecaku. Kompaktowe szwajcarskie scyzoryki posiadają mocny i ostry nóż, który jest najistotniejszym jego elementem. Dobrze, jeśli znajdą się w nim dwie piły, jedna posiadająca duże ząbki,a natomiast druga trochę mniejsze. Przecięcie kawałka drewna na biwaku nie będzie stanowić problemu dla scyzoryka. Aby naostrzyć inne metalowe przedmioty, takie jak sztućce przydatny będzie pilnik gruboziarnisty. Nada się do tego, aby wykonać najprostsze prace. W kompaktowych scyzorykach przydatne są też rzeczy, które posłużą do cięcia materiału, na przykład opatrunkowego. Mowa o niewielkich nożyczkach. Powinny być niewielkie i ostre, aby dobrze przecinać tkaninę. Druga strona scyzoryka także powinna posiadać jakieś końcówki. Standardowo daje się tam dwa śrubokręty – jeden płaski, a drugi krzyżakowy. Można tam wstawić także korkociąg, przydatny podczas imprez plenerowych. W wielu scyzorykach widziałem też mniejsze pilniki do dowolnego zastosowania. Myślę, że nadają się najlepiej do dbania o wygląd paznokci. Ciekawy gadżet dla kobiet. Scyzoryk powinien posiadać oczko, które umożliwi przypięcie go do kluczy lub paska. W ten sposób nie zapomnimy o nim wychodząc do pracy lub jadąc na wycieczkę. Dobra rzecz dla wszystkich, którzy mają skłonność do zapominania.

Noszenie scyzoryka w plecaku lub torebce jest bardzo praktyczne. Można stworzyć sobie zestaw, który będziemy wykorzystywać w potrzebie. W nim znajdować się powinien podręczny scyzoryk szwajcarski, a także kilka innych drobiazgów. Między innymi warto mieć kilka zapałek taktycznych, kawałek sznurka, klej błyskawiczny oraz plastry w razie skaleczenia. Igła oraz nici również przydadzą się w codziennych naprawach, na przykład do zszycia paska od torebki lub przypadkowo uszkodzonego ubrania.