Jako manager zespołu faktycznie dowiedziałem się, że jednym z moich zadań będzie także odpowiednie motywowanie pracowników na różne sposoby. Wiedziałem, że jest to praca raczej na pełen etat, więc faktycznie zacząłem się zastanawiać zaraz po przyjściu do pracy, jak mogę zmaksymalizować pracę naszych pracowników w firmie. Okazało się, że bez specjalistycznych szkoleń, na które pracownicy będą wysyłani nie można osiągnąć odpowiedniego efektu.

Szkolenia zewnętrzne przeznaczone dla firm

skuteczne szkolenia zamknięte dla firmMam nadzieję, że w końcu uda mi się zmotywować wszystkich moich pracowników w firmie. Może dlatego, że widziałem po sobie, że kiedyś nie było takich rzeczy i samemu było mi trudno zaangażować się w stu procentach w pracę. Może też dlatego, że skuteczne szkolenia zamknięte dla firm to coś nowego na rynku i na pewno tak mocno się rozwinęło, że już teraz mogę zamówić je nawet przez internet. Zastanawiając się nad tym, jak wyglądają najlepsze szkolenia dla firm faktycznie zdaję sobie sprawę z tego, że najlepiej będzie wybrać firmę, która na rynku szkoleniowym funkcjonuje od lat. Jak już wybiorę takie szkolenie i firmę, która za nie będzie odpowiedzialna to na pewno będę musiał jeszcze potweirdzić budżet na szkolenie z moim szefem. Po tym możemy już zacząć działać. To znaczy ja mogę, czyli muszę przygotować jeszcze bardzo dokładną listę pracowników, których w pierwszej kolejności będę chciał wysłać na takie szkolenia. W większości przypadków pracownicy raczej entuzjastycznie do tego tematu podchodzili. Mówili, że od dłuższego czasu już zbierali się do tego tematu, aby móc się czegoś nowego nauczyć. Dobrze się stało, że w naszej firmie również miał otwierać się nowy dział, gdzie mieli pracować ci sami pracownicy, więc na pewno trzeba będzie podwyższych ich kwalifikacje. Tak naprawdę to zdaję sobie sprawę z tego, że szkolenie musi być na jak najwyższym poziomie, najlepiej też jak będzie podzielone na zagadnienia teoretyczne, ale także na część praktyczną, która też się przyda.

Podsumowując to wszystko na pewno mogę wam powiedzieć, że pracownicy zareagowali bardzo entuzjastycznie na takie szkolenie. Powiedzieli mi, że czuli, że się nie rozwijają już od dłuższego czasu, a teraz faktycznie będą mieli taką możliwość. Biorąc pod uwagę to, że szkoleń jest wiele na pewno będę musiał jeszcze trochę poszukać. Przecież zależało mi na tym, aby wybrać idealne szkolenie, które będzie pełnowartościowe. Kiedyś wydawało się, że takich szkoleń jest dużo – jednak to dopiero teraz rynek daje wiele opcji.