Moda na wiele źródeł światła w jednym pomieszczeniu nie przemija. Coraz więcej osób, podczas renowacji pokoju rezygnują z dużej lampy zwisającej na środku pokoju lub traktują ją jedynie jako ozdobę a nie funkcjonalny sprzęt. Dużo większą rolę pełni oświetlenie boczne, najlepiej takie, które można dowolnie zmieniać i przestawiać. 

Oświetlenie domu girlandami z żarówek

girlandy z żarówekŚwiatło pełni w domu podwójną rolę. Jest jednocześnie ozdobą jak i narzędziem. Używamy go do czytania, do pracy, gotowania, mycia się. Z drugiej strony światło jest tłem do romantycznej kolacji, wieczoru filmowego, czy po prostu wieczornego relaksu. Jak osiągnąć równowagę, urządzając salon, czy kuchnię by osiągnąć przyjemną aurę ale również zachować funkcjonalność oświetlenia? Wspaniałym sposobem są girlandy z żarówek. Na rynku jest ogromny wybór tego typu świateł. Wykonane z żarówek typu LED mają mały pobór mocy, oferując jednocześnie bardzo jasne światło. Girlanda z małymi żarówkami w kształcie kuleczek świetnie będzie wyglądać w kuchni, zawieszona pod szafkami, by delikatnie oświetlać blat. Dzięki temu możemy sobie zrobić herbatę, czy kanapkę bez konieczności włączania mocnego, jasnego światła. Ozdobne girlandy na baterie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu, a chcemy nieco rozświetlić otoczenie. Na przykład w korytarzu, by móc przejść do łazienki bez szukania włącznika. Sprawdzi się to świetnie również w przypadku dzieci, które boją się ciemności, a nie mogą dosięgnąć do włączników. Delikatne lampki na baterie możemy też zawiesić w szafie, jeśli mamy problem ze znalezieniem czegoś wczesnym rankiem, a nie chcemy budzić drugiej połówki włączaniem ostrego światła. Duża girlanda z żarówek w industrialnym stylu nadaje się też świetnie jako alternatywne oświetlenie nad stołem w jadalni. Połączona z modnym ostatnimi czasy, wiszącym ogrodem nada romantyczności każdej kolacji. Używanie tego typu oświetlenia niesie ze sobą również korzyści zdrowotne. Nasz organizm produkuje melatoninę – hormon odpowiedzialny za zasypianie i spokojny sen, w ciemności. Codzienne i długotrwałe przebywanie w silnie oświetlonych pomieszczeniach, po zmroku, powoduje zaburzenia w rytmie snu i produkcji tego hormonu. Dlatego też zapalanie świec i korzystanie z nastrojowego, przyciemnionego światła świetnie wpływa na naturalne wyciszenie organizmu i zdrowy sen.

Girlandy z żarówek to wspaniała alternatywa dla klasycznych, mocno świecących lamp. Tworzą one nie tylko przyjemną atmosferę w pomieszczeniu ale także wpływają świetnie na zdrowie. Wszyscy ci, którzy cierpią na problemy ze snem powinni przeorganizować nieco sposób oświetlenia swojego domu, co może bardzo dobrze wpłynąć na funkcjonowanie ich organizmu.