Waporyzacja jest coraz bardziej popularna, głównie dlatego, iż jest znacznie zdrowszym sposobem na przyjmowanie suszu konopnego, oleju konopnego, a także wosków. Waporyzatory doskonale się też sprawdzają w aromaterapii, jednakże w tym celu stosuje się je rzadziej. Warto co nieco wiedzieć o tych urządzeniach, zwłaszcza, gdy mamy w planie je zakupić. 

Solidny przenośny waporyzator 

przenośne waporyzatoryNie trzeba długo szukać w internecie, by wyświetliły nam się najbardziej popularne urządzenia. Jednak niekoniecznie te popularne, będą odpowiednimi dla nas, toteż należy szukać takich modeli, które będą skrojone na miarę naszych potrzeb. Waporyzatory możemy podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Jednak trzeba zauważyć, że to druga grupa jest najbardziej popularna. Dlaczego? Zapewne z uwagi na fakt, że możemy korzystać z waporyzacji w dowolnym momencie, a także dlatego, iż jest to znacznie efektywniejszy na nią sposób. Bowiem do waporyzatora możemy włożyć jedynie niewielką ilość suszu CBD, by poczuć jego maksymalną moc. W przypadku palenia medycznej marihuany w joincie lub też w lufce, większość substancji aktywnych, w tym CBD, ulatuje bezpowrotnie z dymem. Warto wiedzieć, że waporyzacja jest także znacznie bezpieczna dla naszego zdrowia, niż palenie. Bowiem w urządzeniu dochodzi jedynie do odparowania suszu, a nie jego spalania. Przenośne waporyzatory dostaniemy nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim internetowych. Tam mamy też największy ich wybór, a także najbardziej atrakcyjne ceny. Jednakże ceny urządzeń przenośnych nie są niskie i średniej klasy urządzenie dostaniemy za około czterysta-pięćset złotych. Natomiast jeśli poszukujemy sprzętu wyjątkowo solidnego, który będzie nam służył przez kilka najbliższych lat, to lepiej przygotować się na wydatek nieco większy niż tysiąc złotych. Jednak w porównaniu z waporyzatorami stacjonarnymi i tak nie jest to wysoka cena, bowiem za dobre urządzenie stacjonarne zapłacimy dwa i pół-trzy tysiące złotych. Jeżeli chodzi o porównanie mocy i parametrów technicznych waporyzatorów przenośnych oraz stacjonarnych, to te drugie wypadają znacznie lepiej.

Nie każdy jednak oddaje się waporyzacji w domu, a urządzenie stacjonarne tego wymaga, bowiem, by działało musimy być w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka elektrycznego. Zatem waporyzatory stacjonarne to rozwiązanie bardziej uniwersalne i zapewniające nam dużo więcej wolności, w korzystaniu z waporyzacji. Ceny urządzeń przenośnych, mimo, iż nie są najniższe, to jednak są na tyle korzystne, że ciągle przybywa osób, które decydują się na ich zakup.