Oboje z mężem bardzo się ucieszyliśmy, kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko. Nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy mieli malucha pod swoim dachem, chociaż zdawaliśmy sobie sprawę, że początkowo może to być dosyć ciężki oraz wymagający okres. Chcieliśmy się jak najlepiej przygotować do przyjęcia malucha w mieszkaniu, więc postanowiliśmy dokonać w nim paru zmian. Jedno z pomieszczeń zdecydowaliśmy się zagospodarować na pokój dziecięcy.

Wybór łóżeczka dla niemowlaka

łóżeczko niemowlęce białeSporo czytaliśmy o tym, czego potrzebuje małe dziecko, aby dobrze się czuć oraz prawidłowo rozwijać. Chcieliśmy zapewnić mu jak najlepsze warunki. Maluchy bardzo dużo śpią, więc jednym z ważniejszych elementów pokoju dziecięcego jest oczywiście łóżeczko. Na samym początku konieczne jest takie, które posiada specjalne barierki. Mają one chronić dziecko przed upadkiem, gdyby się podczas snu aż tak bardzo wierciło. W późniejszym czasie taki mebel może również dać nam pewność, że maluch jest ciągle w jednym miejscu, nawet jeżeli nie śpi, ponieważ w takim łóżeczku może się również bawić. Podczas poszukiwania takiego mebla najbardziej wpadło nam w oko łóżeczko niemowlęce białe, które wygląda dosyć uniwersalnie. Uznaliśmy, że taki zakup to dobry pomysł, ponieważ na samym początku mebel ten będzie stał w naszej sypialni, a dopiero później wstawimy je do pokoju dziecięcego. Chwilę zastanawialiśmy się nad tym, który konkretnie model wybrać, ponieważ mogą one również mieć ciekawe funkcjonalności. Może to być na przykład dodatkowa szuflada, w której zmieści się sporo rzeczy. Jest to bardzo wygodny sposób na przechowywanie produktów przydatnych na przykład podczas przewijania bobasa. Znaleźliśmy również takie łóżeczko, które umożliwia zmianę wysokości posłania. Jest to bardzo przydatne, ponieważ na samym początku malucha będziemy często z niego wyjmować, więc posłanie może być stosunkowo wysoko, dzięki czemu nie będziemy zanadto męczyć kręgosłupa. Jednak kiedy dziecko podrośnie, będziemy mogli posłanie obniżyć, dzięki czemu wyższe barierki będą zapobiegały jego wychodzeniu.

Przygotowanie się do przyjęcia malucha pod swój dach zajęły nam sporo czasu, jednak chcieliśmy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Cieszę się, że udało nam się znaleźć łóżeczko, które możemy dopasować nie tylko do potrzeb malucha, ale również swojej wygody. Dzięki temu korzystanie z niego staje się o wiele bardziej przyjemne. Poza tym wybrany przez nas mebel świetnie się prezentuje. Został wykonany z trwałych materiałów, co również było dla nas niezwykle ważne.