Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mogą odmienić całe mieszkanie trafnie wybrane elementy dekoracyjne. A mamy do dyspozycji wiele możliwości: ozdobne tekstylia, elegancką ceramikę, różne warianty oświetleniowe i wiele innych małych dzieł sztuki. Warto przyjrzeć się bliżej, co proponują sklepy z wyposażeniem wnętrz. Na pewno dopasujemy coś idealnego do swojego mieszkania.

Wybór efektownych firanek na wymiar

firanki na wymiarJednym ze sposobów na podniesienie walorów estetycznych wnętrz jest zastosowanie dekoracyjnych tkanin. Mogą być to obrusy i serwetki, poszewki na poduchy oraz firany. Największe możliwości do eksperymentowania w zakresie kompozycji, wykończeń i kolorów mamy przy wyborze firan. Zupełnie nie gra roli, w jakim pomieszczeniu firany będą się znajdowały – zawsze dodają specyficznego wdzięku i uroku. Gotowe firanki na wymiar to różnorodne propozycje stylistyczne, które można wkomponować do każdego pomieszczenia. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań dostępny jest w sklepach szeroki asortyment klasycznych firan żakardowych. Bardziej eleganckie firany na wymiar to woalowe kompozycje z ozdobnymi marszczeniami. Zastosowanie taśmy marszczącej zdecydowanie ułatwia ułożenie całej tkaniny na karniszu. Ciekawą formą dla eleganckiego salonu są również firany haftowane – prezentują się niezwykle efektownie i oryginalnie. Nowoczesne firany dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – białe, kremowe, z kolorowymi grafikami. Inną niebanalną propozycją są firany makaronowe, które wprowadzają inspirujący i kreatywny klimat do pomieszczenia, wyróżniają się niepowtarzalną kolorystyką i sposobem wykończenia. W nowoczesnych wnętrzach bardzo efektownie wyglądają firany panelowe – niezwykle pomysłowo wykonane, z rozmaitymi grafikami i współgrającymi akcentami kolorystycznymi. Firany na wymiar wykończone są w bardzo precyzyjny sposób, trzeba tylko wybrać właściwy wymiar tkaniny i jej rodzaj. Odpowiednio dopasowane firany będą piękną dekoracją w każdym pomieszczeniu, dodadzą przestrzeni uroku i klimatycznego charakteru. Rodzaj tkaniny i sposób jej upięcia to już kwestia indywidualnych preferencji i upodobań stylistycznych. 

Kiedy wybieramy elementy dekoracyjne do mieszkania, zwykle kierujemy się przyjętą już wcześniej we wnętrzach stylistyką. Firany są jednak o tyle wdzięcznym tematem, że zawsze można dopasować odpowiedni wariant do określonej aranżacji i sposobu urządzenia mieszkania. Wystarczy zapoznać się ze zróżnicowanymi ofertami sklepów, aby przekonać się jak duży wybór wzorów mamy do dyspozycji.