Transportery do przenoszenia produktów przemysłowych po suwnicach są zazwyczaj dość uniwersalne, więc nie posiadają zbyt wielu mankamentów. Oznacza to jednak iż nie wybijają się one na żadnym polu, i niejednokrotnie pokazują wady, które nie były widoczne podczas testów sprzętu. Suwnice napędowe często są przyczyną krytyki, gdyż posiadają koła, mogące uszkodzić czy zgnieść materiały o bardzo niewielkiej trwałości, takie jak choćby tektura.

Najlepsze koła transportowe niegniotące

wytrzymałe koła no crushW wielu nowoczesnych zakładach pracy, które wykorzystują nadal maszyny starszego typu, takie podzespoły są wymieniane na nowe najszybciej jak jest to możliwe. Nie jest bowiem dopuszczalne uszkodzenie produktu przez same maszyny. Koła transportowe są więc wymieniane na wytrzymałe koła no crush, które, jak sugeruje ich nazwa, wykonane są w taki sposób by nie móc uszkodzić delikatnych materiałów które mają przenosić. Koła te posiadają równomierny rozkład nacisku na powierzchnię, i znacznie bezpieczniej napędzają materiały na suwnicach, nie mogąc powodować nawet najmniejszych uszkodzeń. Poliuretan z jakiego są wykonane jest natomiast odporny na ścieranie, co przy praktycznie ciągłym ruchu jest bardzo ważną cechą, i umożliwia intensywne wykorzystywanie sprzętu przez bardzo długi czas, bez żadnego problemu. Koła te produkowane są przez wiele różnych firm, wykonujących narzędzia przemysłowe, i mogą być wykonane na zamówienie pod dowolny wymiar, lub robione fabrycznie na bazie najbardziej popularnych i rozpowszechnionych rodzajów kół transportowych. Mogą mieć fabrycznie zamontowane łożyska, mające domyślnie całkiem przyzwoitą jakość, lub być sprzedawanymi w surowym stanie, do własnoręcznego złożenia i zamontowania przez osobę zamawiającą koła, która może już posiadać podzespoły takie jak właśnie łożyska do wykończenia kół transportowych. Ich zastosowanie daje natychmiastowo zauważalne efekty, zwłaszcza przy wymianie starych, gumowanych rolek na nowe.

Koła te są również bardzo łatwe do zamontowania w dowolnym rodzaju transportera pasowego czy podobnych urządzeń ruchu towarowego. Niektórzy nabywcy poszukują takich kół do nowych urządzeń transportowych, gdyż rzadko zdarza się by takie koła montowano w transporterach fabrycznie. Producenci czasem nawet rekomendują taką wymianę, zwłaszcza wszędzie tam gdzie transportery używane są do przenoszenia najbardziej delikatnych i łatwych do uszkodzenia materiałów, mogących z łatwością ulec zniszczeniu nawet po najmniejszym nacisku przez koła prowadnic na transporterach.