Nowoczesna technologia elektroniczna zagościła również do świata rowerów. Urządzenia elektroniczne dostępne w sklepach rowerowych, to przede wszystkim wielofunkcyjne i niezawodne systemy nawigacyjne, które są dedykowane do rowerów górskich, szosowych czy przełajowych. Dzięki ich rozbudowanym funkcjom możliwe jest nie tylko usprawnienie nawigacji i orientacji w terenie, ale także polepszenie wyników treningowych, poprzez zastosowanie się osoby trenującej do wielu wytycznych, które pojawiają się na ekranie urządzenia nawigacyjnego.

Funkcje rowerowych systemów nawigacyjnych

nawigacje garminPodstawowym elementem urządzenia tego rodzaju jest duży wyświetlacz, który może ukazywać mapy i obrazy w dobrej jakości. To dlatego nowoczesne urządzenia nawigujące dla rowerzystów są niezwykle przydatne podczas śledzenia trasy przejazdu, a także ukazywania naszej pozycji w terenie w czasie rzeczywistym. Wiele typów nawigacji (np. nawigacje Garmin) są przystosowane do śledzenia naszej pozycji za pomocą łączności satelitarnej, co powoduje, że nie jesteśmy w stanie zgubić się w terenie, a także zjechać z wytyczonej trasy. Nawigacje tego typu mogą także być pomocne, podczas gdy przejeżdżamy w okolicach ciekawych miejsc w terenie, o których istnieniu urządzenie jest w stanie nas poinformować. Dzięki rozbudowanej i nowoczesnej nawigacji rowerowej możemy nie tylko posiadać niezwykle rozbudowane funkcje nawigowania. Wiele tych urządzeń jest w stanie zaoferować nam niezwykle nowoczesne systemy, które usprawnią trenowanie na rowerze. Są one pomocne dla kolarzy szosowych, którzy trenują w sposób interwałowy i wytrzymałościowy, a także dla wszelkiego rodzaju rowerzystów górskich, którzy potrzebują innego rodzaju treningu rowerowego. Dzięki połączeniu systemu nawigacyjnego z urządzeniami peryferyjnymi możemy wykorzystać także potencjał nowoczesne technologii w inny sposób. Do tych urządzeń zaliczymy między innymi pulsometry, a także wszelkiego rodzaju nowoczesne liczniki kadencji. Ich połączenie z przenośnym urządzeniem nawigującym da nam niezwykle szeroki ogląd danych, świadczących o przebiegu naszego treningu.

Urządzenia nawigujące do roweru są także niezwykle pomocne dla osób, które chcą dostosowywać dane urządzenie do swoich potrzeb. Jest to możliwe za sprawą wszelkiego rodzaju widżetów, a także innych dodatków. Urządzenia nawigujące mogą także z łatwością być sparowane z wszelkiego rodzaju mediami społecznościowymi. Wiele z tych urządzeń może zastąpić telefony komórkowe, które do tej pory służyły do dodawania treści i danych na najważniejsze serwisy społecznościowe.