Kosmetologia czerpie swoją moc z coraz nowszych technologii. Szerokie zastosowanie nowoczesnych urządzeń pomagających utrzymać piękne ciało i młody wygląd coraz częściej wykorzystywane jest w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Odchodzenie od tradycyjnych metod np w depilacji, daje bardzo dobre rezultaty i cieszy się coraz większą popularnością.

Laseroterapia w nowoczesnej depilacji

diodowy laser lightsheer duetNowoczesne metody depilacji oszczędzają czas poświęcony na codzienne czynności związane z usuwaniem zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa jako nowoczesna forma usuwania zbędnego owłosienia na polskim rynku znana jest od kilku lat. Obecnie cieszy się duża popularnością, a kolejni klienci wychwalają jej efekty i zalety. Bardzo popularny diodowy laser lightsheer duet to najnowszy sprzęt do usuwania zbędnego owłosienia. Zaawansowana technologia sprawia, że jest bardzo skuteczny i jednocześnie bezpieczny. Zastosowana dioda emituje promień światła, który niszczy komórki włosa. Wykorzystywana jest energia cieplna, która eliminuje barwnik w macierzy włosa trwale ją niszcząc. Włosy obumierają i tym samym nie wyrastają. Z racji, że włosy rosną w rożnym tempie wymagane jest powtórzenie zabiegu nawet kilka razy. Wszystko bowiem zależy od uwarunkowań organizmu i zachodzących w nim procesów. Ciemne i mocne włosy mają więcej barwnika i łatwiej je wyeliminować, w przeciwieństwie do jasnych czy rudych. Dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu należy udać się na konsultację. Prestiżowy gabinet posiada wykwalifikowany personel, który dokładnie dobierze parametry sprzętu i odpowiednio przygotuje do zabiegu. Ważne, aby skóra nie była opalona, a włosy poddane depilacji woskiem czy depilatorem. Po pierwszym zabiegu usuwane jest około 30% włosów, dlatego ważne jest wykonanie kolejnych, aby zlikwidować jak największą ilość włosów będących na różnym etapie wzrostu. Rezultaty końcowe są bardzo zadowalające, po serii 8 zabiegów można się pozbyć ok 90% niechcianego owłosienia. Laser lightsheer duet posiadający dwie głowice umożliwia depilację nawet trudno dostępnych części ciała, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa i cienka. Fakt, że działa on tylko i wyłącznie powierzchniowo może być stosowany na twarz czy okolice bikini. Delikatna skóra nie jest podrażniona i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji po zabiegu. To bardzo dobra i skuteczna metoda.

Zastosowanie laseroterapii na skalę światową, również w depilacji, pozwala cały czas na udoskonalanie wypracowanych metod. Bardzo dobra skuteczność i efektowne rezultaty powodują, że metoda ma coraz szersze grono zadowolonych klientów. Dość wysokie koszty zabiegu związane są z zastosowaniem kosztownej technologii.Gabinety kosmetyczne coraz częściej odchodzą od tradycyjnych metod związanych z opieką i dbaniem o urodę, a dzięki temu klienci uzyskują dostęp do nowoczesnych technik kosmetologii i tym samym niewiarygodnych efektów zabiegów.