Ostatnio musiałam wysłać ważny list. Jako, że nie miałam możliwości skorzystania z wysyłki online, musiałam wybrać się na pocztę, aby nadać list pocztą tradycyjną. Dokument, który wysyłałam zawierał dane osobiste, wyniki badań i informacje o stanie zdrowia, czyli tak zwane dane wrażliwe. Musiałam więc zachować szczególną ostrożność przy wysyłce. Choć niektórym może wydać się to absurdalne musiałam kupić kopertę pokrytą w środku warstwą, która uniemożliwi ewentualne prześwietlenie koperty. Nie było to takie proste.

Koperty z dodatkowym zabezpieczeniem

koperta a4Gdybym miała specjalny papier z takim zabezpieczeniem na którym wydrukowałabym wyniki badań nie musiałabym szukać specjalnej koperty. Jednakże nie pomyślałam o tym wcześniej dlatego teraz wybrałam się na poszukiwania odpowiednio zabezpieczonej koperty. Nie było to takie proste tym bardziej, że potrzebna mi była koperta a4. Takowe były dostępne w sklepie internetowym, ale nie miałam czasu czekać na przesyłkę. Dokumenty były potrzebne w sądzie i nie mogłam sobie pozwolić na nie wysłanie ich natychmiast po otrzymaniu wyników badań. W pierwszym sklepie do którego się udałam nie było takich kopert w tym formacie. Nie chciałam wpychać dokumentów na siłę do zbyt małej koperty. Zapytałam miłej pani ekspedientki gdzie w okolicy jest inny sklep mający takie koperty w ofercie. W odpowiedzi nie otrzymałam żadnych konkretów. Pani zasugerowała jedynie, że mogę próbować na poczcie. Niedaleko sklepu była placówka pocztowa. Udałam się tam, ale pani w okienku poinformowała mnie, że mogę próbować w centrali pocztowej, bo u nich to tylko podstawowe rodzaje kopert. Chociaż centrala była na drugim końcu miasta udałam się tam i rzeczywiście, dostałam tam taką kopertę w formacie a4. Od razu wysłałam przesyłkę. Taka koperta z wyglądu nie różni się od innych. Specjalna warstwa ukryta jest w środku i jest niewidoczna na pierwszy rzut oka. Swoją drogą nie wiedziałam, że tak trudno będzie dostać kopertę a4. Przecież to zwykły wymiar kartki z bloku rysunkowego. 

Przesyłka dotarła na czas. Koperta okazała się niezwykle trwała. Podobno adresat miał problemy z otworzeniem koperty ze względu na dodatkowe zabezpieczenia. Najważniejsze jednak, że udało mi się dostać odpowiednią kopertę na czas. Teraz na wszelki wypadek zamówiłam większą ilość kopert online, żeby w razie konieczności wysyłania jakiejś przesyłki nie musieć znowu biegać po sklepach w całym mieście. Jak widać w dzisiejszych czasach mało kto kupuje koperty i nie tak łatwo jest je dostać.