W dzisiejszych czasach wciąż mamy do czynienia z mrówkami, myszami czy karaluchami odwiedzającymi nasze domy i mieszkania. Takie żyjątka, jak pluskwy, pojawiają się już na szczęście dość rzadko, jednak wciąż się pojawiają. Pluskwy najczęściej można spotkać w łóżkach (pod materacami), we wszelkich szczelinach podłóg czy ścian. Są to pasożyty żywiące się krwią naszą i naszych zwierząt, ich ugryzienie strasznie swędzi, dlatego trzeba bezwzględnie z nimi walczyć. Opryski na pluskwy będą najlepszą opcją.

Więcej o opryskach na pluskwy

opryski na pluskwyJeśli mamy w domu pluskwy, to będziemy o tym wiedzieć. Pierwsze oznaki top po prostu ugryzienia. I nie są to byle jakie ugryzienia. Pluskwy atakują zazwyczaj w charakterystycznym porządku. Poza swędzącymi kropkami na skórze, na materacach możemy zaobserwować niewielkie ciemne kropki będące odchodami pluskiew. Niestety walka z pluskwami nie jest łatwa, szczególnie z jajami pluskiew. A mogą one przedostawać się do naszych mieszkań nawet przez kontakty elektryczne. By pozbyć się pluskiew czasem trzeba nawet wyrzucić niektóre materace. Jeśli pasożytów nie ma dużo, mogą wystarczyć specjalne opryski na pluskwy. Są to mocne środki, po spryskaniu mebli, tapet i innych takich przedmiotów w mieszkaniu, należy je opuścić. Wdychanie tego rodzaju środków może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. W poważnych przypadkach najlepiej zatrudnić specjalną firmę, która zajmuje się dezynsekcją i dezynfekcją. Mają oni na tyle profesjonalne środki do walki z pasożytami, jak i środki bezpieczeństwa (kombinezony, rękawiczki), że lepiej oddać w ich ręce tę pracę. Jest to nieco droższe rozwiązanie, niż robienie tego samemu, jednak będzie zapewne dużo bardziej skuteczne. Nikt z nas nie chce męczyć się z żadnymi pasożytami, niestety w przypadku wynajmowania mieszkań lub kupowania używanych mieszkań, taka sytuacja może się zdarzyć. Dlatego zaleca się jednak wynajmowanie mieszkań bez mebli i niekupowanie używanych łóżek czy materacy.

Niestety wszelkie pasożyty, karaluchy, myszy czy prusaki, zawsze będą częścią naszego życia. Możemy z nimi walczyć, na przykład stosują opryski na pluskwy, jednak nigdy ich nie wyeliminujemy. Co więcej, mówi się, że nawet jeśli ludzie wyginą na skutek kolejnego wielkiego wybuchu, to na pewno karaluchy wciąż będą sobie swobodnie hasać po tym, co pozostało. Jednak nie należy się poddawać. W przypadku wynajmowania mieszkania zawsze możemy wypowiedzieć umowę. Jednak, gdy już takowe zakupimy, musimy być gotowi do stoczenia walki z pasożytami.