Optymalne warunki do odpoczynku w drewnianej sypialni

Nasza sypialnia, to miejsce w którym spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia. Istotne jest więc, by stworzyć wnętrze komfortowe, funkcjonalne i pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Naturalne piękno drewna i prosta forma, sprawiają, iż coraz częściej decydujemy się na drewnianą aranżację naszej sypialni.   

Sypialnia z drewna to oaza spokoju

sypialnia drewnianaDoskonały przykład mariażu tradycyjnej wiejskiej architektury z nowoczesnym wyposażeniem stanowi sypialnia drewniana, którą często wybieramy. Szlachetność naturalnych materiałów, formy i konstrukcje sprawdzone przez poprzednie pokolenia stają się coraz popularniejsze. Aranżacja sypialnia drewniana to często ściany z drewna dębu, czy sosny, które wraz z upływem lat wyglądają bardzo szlachetnie i stylowo. Możemy też zdecydować, iż tylko jedna ściana będzie drewniana. Rozwiązań jest naprawdę bardzo wiele. Nadto, dzięki bogatej palecie kolorystycznej, którą daje nam drewno zyskujemy swobodę w aranżacji wnętrza. Podstawową zasadą, którą należy się kierować przy projektowanie wnętrza jest dobór drewna jasnego jako najlepiej sprawdzającego się w niedużej sypialni. W większej natomiast można skusić się na drewno ciemne. Jasne drewno to przede wszystkim świerk, jodła, czy klon. Trochę ciemniejsze i wpadające w brąz odcienie to drewno dębowe, bukowe, czy wiśniowe. Kolorystyką najciemniejszą wyróżniają się różne gatunki drewna egzotycznego jak heban. Wykorzystując ciemne drewno można na przykład wyróżnić tylko jedną ścianę w naszej sypialni. Coraz częściej stawiamy na drewno, gdyż jest ciepłe, miłe w dotyku, dzięki czemu wnętrze będzie przytulne i naturalne. Sercem naszej sypialni jest oczywiście solidne i wygodne łóżko. Solidne drewniane łóżko to prosty, ale stylowy design oraz solidna konstrukcja. Sprawdzi się w każdym wnętrzu sypialni. Nadto, na drewnianych półkach poustawiać możemy ulubione ozdoby, świeczniki, czy książki. Obecnie bardzo popularną aranżacją sypialnia drewniana jest styl nowoczesny, gdzie dominującym i najbardziej charakterystycznym elementem jest jedna drewniana ściana, która wykonana jest z klepek parkietowych i stanowi przetworzenie i kontynuację wzoru jodełki francuskiej pokrywającej podłogę. Wśród mebli sypialnianych bardzo modne jest łączenie elementów drewnianych z podtrzymującymi je elementami ze stali. Współgrają one z kolorem ścian, zasłonami oraz podłogą. Możemy postawić też na styl skandynawski, gdzie dominować będzie malowana na biało podłoga i idealnie pasujące do niej elementy sosnowe. 

Na stworzenie sypialnia drewniana pomysłów nie brakuje. Nie brakuje też materiałów i dekoratorów wnętrz. Tak naprawdę ważne jest, iż jakość snu przekłada się na jakość naszego życia. Z tego powodu tak ważnym miejscem w naszym domu jest sypialnia. Wybierając sypialnia drewniana to przytulnie i pełne ciepła miejsce. Elegancja w formie i wykonaniu bezapelacyjnie gwarantują wspaniały wypoczynek po pełnym wrażeń ciężkim dniu pracy.