Treningi na siłowni stały się już czymś zupełnie normalnym i dostępnym dla każdego z nas. Karnety, których ceny obejmują całodobowe wejście na siłownię i darmowy parking, to udogodnienie dla osób, które są zabiegane, a mimo wszystko chcą utrzymać formę i sportową sylwetkę. Nie każdy jednak ma wiedzę na temat sportu. Warto wtedy sięgnąć po fachową pomoc – w tym przypadku trenera personalnego. Taka osoba jest po odpowiednim szkoleniu z zakresu aktywności fizycznej i wie, jak prawidłowo ćwiczyć oraz jak dobrać zestawy dla uzyskania pożądanego efektu.

Czy warto sięgnąć po pomoc trenera personalnego?

polecany trener osobisty ze SzczecinaSkuteczny i bezpieczny trening opiera się na dobraniu takich ćwiczeń, które podtrzymają szybsze bicie serca i wprawią mięśnie w ruch oraz wymuszą ich pracę. Wykwalifikowane osoby, nadzorujące pracę swoich podopiecznych, to trenerzy personalni. Zajmują się oni układaniem treningów, a czasem nawet rozpisywaniem diet. Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego? Zdecydowanie tak! Jak wygląda współpraca między trenerem a podopiecznym? Na pierwszym spotkaniu omawia się cele, jakie dana osoba chce osiągnąć poprzez treningi, jej możliwości fizyczne oraz słabości czy choroby. Polecany trener osobisty ze Szczecina czy innego większego miasta to osoba otwarta oraz profesjonalnie podchodząca do współpracy. Pracując z trenerem, można być pewnym swojego bezpieczeństwa oraz skuteczności treningów. Mówi się, że trening z osobistym trenerem jest nawet kilka razy bardziej skuteczny, niż gdy robimy się go samemu, bez wiedzy i doświadczenia na ten temat. Wielką, jak nie największą, zaletą pracy z personalnym trenerem, jest stałe sprawdzanie poprawności wykonywania ćwiczeń oraz kontrolowanie postępów, nawet tych czasem mało widocznych. Osoba, która obserwuje z boku, zawsze widzi więcej, niż my sami. Współpraca może okazać się owocna w momentach słabości i braku lub zaniku motywacji do kontynuowania dalszych treningów. Zadaniem trenera jest wspierać nas również mentalnie.

Szukając idealnego trenera osobistego, warto najpierw zrobić parę rzeczy – przede wszystkim określić swoje cele. Czy chcemy tylko utrzymać kondycję ciała, czy może zmienić je całkowicie i zredukować tkankę tłuszczową lub zbudować masę mięśniową. Takie jasne cele pozwolą lepiej zrozumieć trenerowi twój punkt widzenia oraz jaką masz wizję na waszą dalszą współpracę. Siłownia może stać się twoim drugim domem z sympatycznymi, otwartymi i tolerancyjnymi członkami zespołu, niczym druga rodzina. To dzięki miłym trenerom można w końcu polubić chodzenie na siłownię!