Każdy kto oglądał choćby jeden mecz wrestlingu amerykańskiego zapewne kojarzy efektowną grę świateł podczas wejścia na ring zawodników. Wszyscy zawodnicy w którymś momencie otrzymywali spersonalizowany układ oświetlenia, i stawał się on jedną z wizytówek danego sportowca. Nie każde oświetlenie mogło jednak osiągnąć tak imponujące efekty, a zwłaszcza to stosowane na dużej części aren sportowych, na których organizowaliśmy lokalne pokazy w kraju.

Nowoczesne systemy oświetlenia do obiektu sportowego

wydajne oświetlenie spotlineWiększość obiektów posiadała bardzo podstawowe wyposażenie oświetleniowe, ograniczające się do mocnych reflektorów w jednym kolorze. Nam natomiast potrzebne były reflektory ruchome, na szynach lub regulowanych wysięgnikach, z możliwością dynamicznej zmiany koloru i natężenia światła. Niewielu producentów w kraju miało takowe w ofercie, gdyż nie należały one do urządzeń często kupowanych. Koledzy zajmujący się instalacją oświetleń przyszli nam jednak z ratunkiem, polecając bardzo nowoczesne i wydajne oświetlenie Spotline, producenta zajmującego się głównie elementami oświetlenia do prywatnych domów, aczkolwiek mającego w ofercie również sprzęt do większych obiektów, zarówno sportowych jak i przemysłowych. Oferta Spotline, jaką znaleźliśmy na ich stronie, była bardzo ekstensywna, podzielona wygodnie na różne kategorie, w zależności od potrzeb klienta. W części ze sprzętem przemysłowym znaleźliśmy mnóstwo potrzebnych nam elementów, takich jak właśnie reflektory szynowe, niezbędne do nawet najbardziej podstawowych układów oświetlenia, ale również i lampy umożliwiające dynamiczną zmianę koloru i natężenia oświetlenia, jak również pozwalające na ustawienie własnego programu oświetlenia. Takie lampy często stosowane były w różnego rodzaju klubach i dyskotekach, ale również i na obiektach sportowych. Oczywiście, by uzyskać pożądany przez nas efekt potrzebne były również żarówki które posiadały możliwość regulacji koloru, i mimo iż były one dość trudno dostępne, w ofercie znaleźliśmy również takowe, zarówno modele uniwersalne, możliwe do używania niemal z każdym rodzajem lamp, jak również odmiany przystosowane do pracy z jednym konkretnym typem reflektora.

Bardzo konkurencyjne ceny i dożywotnia gwarancja na cały zakupiony sprzęt skłoniły nas do wypróbowania wyposażenia z oferty, i całością byliśmy bardzo zadowoleni. Elementy oświetlenia działały świetnie, i nie były żadnego problemu ze sterowaniem, czy to ręcznym czy też komputerowym, a jednocześnie okazały się bardzo energooszczędne i odporne na efekty długotrwałej pracy.