Rośliną łatwą w uprawie, która należy do rodziny wiechlinowatych jest dmuszek jajowaty. Trawa ta osiąga od 30 do 60 cm, a jej efektowne szaro-zielone, wąskie oraz lancetowate liście i zielono – beżowe kwiaty sprawiają, że jest często wykorzystywana do produkcji suchych bukietów. Roślina ta świetnie sprawdza się do dekoracji ogrodów w różnym charakterze, można nią udekorować skalniaki, jest doskonałą ozdobą rabat. Przy jej użyciu można także tworzyć kompozycje, które łączą w sobie różnorodne rośliny, dzięki czemu będą dekoracją każdego wnętrza.

Ciekawy wygląd dmuszka jajowatego

dmuszek jajowatyZastosowanie dmuszka jajowatego dodaje kompozycjom lekkości i puszystości, dzięki czemu chętnie jest wykorzystywany do produkcji różnorodnych dekoracji kwiatowych. Dmuszek jajowaty jest także nazywany zajęczym ogonem, a jego charakterystyczne biało – kremowe kwiaty przepięknie komponują się z różnymi roślinami. Trawa ta pełni funkcję ozdobną, jej kwiaty przypominają puszysty ogon zająca. Jest ona bardzo łatwa w uprawie, wymaga gleb piaszczystych, ciepłych, suchych oraz dużego nasłonecznienia. Znajduje zastosowanie w wielu ogródkach, świetnie sprawdza się jako roślina na obwódki rabat i pięknie komponuje w suchych bukietach. Nic zatem tym dziwnego, że jest chętnie wykorzystywana do produkcji nie tylko kompozycji kwiatowych, ale także różnego rodzaju stroików, wianków oraz dekoracji okolicznościowych. To trawa ozdobna sprawia wrażenie niezwykle delikatnej, jednak w rzeczywistości nie jest bardzo łamliwa. Charakteryzuje się trwałością, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w produkcji wielu dekoracji. Pięknie prezentuje się w towarzystwie innych kwiatów, dlatego najczęściej wykorzystuje się ją do bukietów i wieńców. Przy jej użyciu można otworzyć bardzo ciekawe aranżacje, florystki chętnie łączą ją zarówno z żywymi, jak i sztucznymi oraz suszonymi kwiatami. Ta popularna roślina często jest stosowana w różnych dekoracjach, które urzekają swoją prostotą i lekkością. Wiele sklepów oferuje suszony dmuszek w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można stworzyć dekoracje w radosnych akcentach kolorystycznych.

Swoje ciekawe odcienie zawdzięcza różnorodnym barwnikom, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej atrakcyjny z florystycznego punktu widzenia. Umożliwia tworzenie zróżnicowanych kompozycji, które wyglądają bardzo oryginalnie i nadają się do wielu ozdób. Barwione pęczki charakteryzują się różnorodnością barw, najczęściej wybierane są odcienie granatu, żółci i pomarańczu. Nie zabraknie także wzorów w kolorze popielatym, różowym oraz fioletowym. Dzięki temu kompozycje wyglądają wyjątkowo ciekawie i nadają ozdobom oryginalnego charakteru.