Pluszowa zabawka interaktywna

 

Dzieci rodzą się z naturalnym pędem do nauki. Uczą się od pierwszych dni swojego życia. Mózg dziecka najintensywniej się rozwija w ciągu pierwszych trzech lat i robi to w większości przypadków podświadomie, lub z czystej ciekawości. Dla maluchów zdobywanie nowych informacji jest zabawą więc świetnie się przy tym bawią. Rolą rodzica jest dostarczanie dziecku jak najwięcej bodźców stymulujących do rozwoju. 

Co robi zabawka interaktywna?

pluszowe zabawki interaktywne dla dziewczynekKażde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i nie ma sensu go ponaglać, bo może go to stresować. Może za to mu pomagać przez zachęcanie do poznawania świata z różnych perspektyw. Bardzo dużo robimy dla dziecka, kiedy mówimy do niego poprawną polszczyzną i czytamy mu bajki, gdyż kształtujemy w nim umiejętność mówienia i komunikowania się. Choć żadna zabawka nie zastąpi dziecku kochającego rodzica, to bywają takie, które są niezbędne, bo bardzo ułatwiają edukację. Jeżeli mamy córkę, to pluszowe zabawki interaktywne dla dziewczynek w postaci misiów, lalek, czy zwierzątek, będą najlepsze. Zabawki z tego rodzaju łączą w sobie wiele funkcji takich jak śpiewanie, czy mówienie. Dodatkowo uczą kolorów, kształtów, a także języków obcych. Przytulanki mają na rączkach i nóżkach kolorowe przyciski, które po naciśnięciu powodują interakcję. Dziecko słucha zaciekawione i po pewnym czasie potrafi przewidzieć co się stanie po naciśnięciu guzika. Świetną zabawką interaktywną są grające instrumenty takie jak pianino, czy gitara. Pluszaki są bezpiecznie dla najmłodszych pociech, bo nie wyrządzą sobie nimi krzywdy podczas zabawy, nawet jak na nią upadnie. Najczęściej w środku posiadają niewielki pojemnik na baterie, które zasilają zabawkę. Interaktywny pluszak powoduje maksymalne skoncentrowanie uwagi dziecka na jednej rzeczy, przez co uczy się on skupiać. Najczęściej zabawa z takim przedmiotem całkowicie angażuje dzieci, bo stymulują wzrok, słuch i dotyk, a dla małego dziecka to bardzo dużo naraz. Po paru tygodniach zabawy, z pewnością zauważymy, że nasz maluch stał się bystrzejszy i doskonale się zapoznał z możliwościami nowej zabawki.

Zabawki interaktywne dla maluch trzeba kupować z dużą rozwagą, bo nie wszystkie dostępne w sklepach z zabawkami są dla niego bezpieczne. Ważne żeby pluszak posiadał niezbędne certyfikaty potwierdzające jego jakość. Oczywiście poza taką zabawką dziecko powinno też mieć klasyczne pluszaki, które może przytulać i zabierać wszędzie ze sobą. Na rynku zabawek znajdziemy wielki wybór produktów dla dzieci w każdym wieku.