Lubię mieć zapas jedzenia w lodówce. Staram się kupować jednak jedzenie w małych ilościach, tak, aby się nie zepsuło i żebym nie musiała go wyrzucać. Zbyt wielu ludzi na świecie głoduje, aby można było sobie pozwolić na marnowanie żywności. Nie wspominając o fakcie, że wyrzucone jedzenie staje się źródłem CO2 przyczyniając się do i tak już kiepskiej sytuacji naszej planety. Z tych właśnie względów nie znoszę wręcz marnowania jedzenia, mam niemalże obsesję na tym punkcie. Jeśli tylko widzę, że nie dam rady czegoś zjeść, od razu przekazuję rodzinie lub znajomym.

Zastosowanie pojemnika próżniowego

pojemnik próżniowy z pompką do żywnościCzasem umieszczam też jedzenie w jadłodzielniach, czyli miejscach, gdzie można zostawić dobre jedzenie, a ktoś, kto tego potrzebuje, będzie mógł z tego jedzenia skorzystać. Ponadto staram się przechowywać jedzenie w jak najbardziej odpowiednich warunkach. To, co powinno być w lodówce, zawsze znajduje się w lodówce, staram się, żeby było nawet na odpowiedniej półce. Używam też różnych pojemników do przechowywania żywności, które znacząco wpływają na jej trwałość. Ostatnio kupiłam sobie nowy pojemnik próżniowy z pompką do żywności. Ten pojemnik znacząco wydłuża świeżość, zachowując przy tym smak przechowywanych w nim produktów. Poza tym zapobiega roznoszeniu się w lodówce zapachów pożywienia i mieszaniu się ich, czego naprawdę bardzo nie lubię. Dzięki bardzo szczelnemu zamknięciu oraz próżniowej pompce, pojemnik ten chroni przechowywane produkty przed powietrzem i wilgocią, czyli głównymi czynnikami powodującymi psucie się żywności. Zazwyczaj przechowuję w takim pojemniku sery oraz wędliny wegetariańskie. Pojemnik ma bardzo przydatny kształt, doskonale mieści się w mojej lodówce. Dzięki zastosowaniu tego pojemnika żywność jest świeższa dłużej o trzy do nawet pięciu dniu. Jest to dobre, ponieważ dzięki temu mogę kupować więcej i rzadziej chodzić na zakupy. Przez to wydaję mniej pieniędzy, ale także kupuję mniej żywności, która potencjalnie mogłaby się zmarnować.

Nie wiem, jak inni, ale ja mam tak, że zawsze, kiedy jestem w sklepie, kupię coś spoza listy i często niestety kupuję za dużo. Na szczęście dzięki odpowiednim pojemnikom do żywności to już przeszłość. Dzięki nim będę mogła ograniczyć spontaniczne zakupy. Cena pojemnika jest śmieszna w porównaniu do wszystkich wartości, jakie niesie jego zastosowanie i poczynionych dzięki niemu oszczędności. Każdy powinien w domu mieć taki pojemnik, przyda się w każdym gospodarstwie domowym i pomoże zapobiec marnowaniu żywności.