Wydawać by się mogło, że łuszczyca jest chorobą, z którą nie zmaga się wiele osób w naszym społeczeństwie. Jednak od kiedy świadomość wielu osób zaczęła rosnąć to osoby borykające się z łuszczycą zaczęły coraz bardziej otwarcie mówić o swoim schorzeniu. W tym momencie zaczęliśmy uświadamiać sobie, że jednak stosunkowo dużo jest wokół nas osób, dla których łuszczyca stanowi element ich codziennego życia. Jedynym, czego pragną te osoby jest zmniejszenie jej objawów lub też całkowite się ich pozbycie.

Jak szybko pozbyć się objawów łuszczycy?

maści z konopi na łuszczycęAby tego dokonać szukają oni różnych terapii, które nierzadko nie mają większego sensu, ponieważ nie są potwierdzone naukowo. Podstawowym sposobem leczenia łuszczycy jest zahamowanie nadmiernego łuszczenia się skóry. U osób zdrowych naskórek złuszcza się raz na około miesiąc. Osoby chorujące na łuszczycę maj zaburzony ten cykl. U nich naskórek potrafi całkowicie się złuszczyć już po trzech dniach od jego wytworzenia. To sprawia, że powstają duże skupiska warstw białej, szarej lub też nieco żółtej łuski. Pojawia się również silne swędzenie oraz zaczerwienienie skóry. Najczęściej łuszczyca pojawia się na zgięciach łokci, kolanach, a także na linii włosów na głowie. Nic więc dziwnego, że osoby chore chcą pozbyć się tej dolegliwości. Podstawowymi środkami zmniejszającymi objawy są odpowiednie maści, najlepiej z ekstraktem z konopi. Maści z konopi na łuszczycę sprawdzają się doskonale, ponieważ zawierają wiele związków o udowodnionym działaniu leczniczym. Mowa tutaj o kanabinodiolach, które mają działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejszają zaczerwienienie skóry, a także obrzęk. Potrafią również zredukować intensywność procesu łuszczenia, dzięki czemu w krótkim czasie możemy zahamować intensywność choroby i doprowadzić do jej remisji. Jeśli chodzi o inne związki to maść taka bogata jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, które silnie natłuszczają naszą skórę i zapobiegają jej wysuszeniu. To również mniejsza objawy świądu, dzięki czemu osoba chora nie nasila objawów poprzez mechaniczne podrażnienie skóry.

Jeśli chodzi o zakup takiej maści to możemy go dokonać w aptece lub też w stacjonarnych sklepach. Warto wiedzieć, że mamy również możliwość zakupu w sklepie internetowym, gdzie wybór różnych maści jest dużo większy. Możemy wybierać nie tylko wśród różnych marek oraz pojemności maści, ale także zawartości składników aktywnych, co przekłada się na siłę działania maści. Warto zwrócić również uwagę na regularne stosowanie maści. Ważne jest, aby po ustąpieniu objawów nie przerywać stosowania preparatu.