Swoje pierwsze plecaki dzieci dostają już w wieku przedszkolnym, gdyż często zabierają ze sobą swoje ulubione zabawki w miejsca, w których spędzają czas. Są to małe zgrabne plecaczki, w których niewiele się mieści, ale maluch ma go tylko dla siebie. Kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy, to potrzebuje porządny tornister, w którym zmieści wszystkie książki i przybory. Starsze pociechy zamieniają tornistry na plecaki.

Modele plecaków Coolpack

polecany plecak coolpackW szkole podstawowej każde dziecko musi mieć odpowiedni tornister, albo plecak, ponieważ muszą przynosić ze sobą każdego dnia niezbędne książki, zeszyty i przybory. Główną różnicą między tornistrami, a plecakami jest to, iż tornistry są usztywniane od spodu i z każdego boku, natomiast plecaki są miękkie. Polecany plecak Coolpack może być w klasyczny, podświetlany, lub na kółkach. Jego niewątpliwą zaletą jest jego waga, ponieważ wynosi ona zaledwie około siedemset gramów. Plecak musi być lekkie, ponieważ dzieci nie mogą nosić cięższych plecaków niż połowa wagi swojego ciała. Plecaki Coolpack wyróżniają się dbałością o każdy szczegół, wysoką jakością wykonania, ciekawym wzornictwem i praktycznością. Są one dostępne w kilku wielkościach dopasowanych do wieku dzieci. Ponadto mogą mieć wewnątrz jedną, dwie, trzy, lub nawet cztery przegrody, ułatwiające segregowanie rzeczy. Mają one sporo małych kieszonek, które świetnie się sprawdzają jako miejsce do przechowywania portfela, telefonu, czy nawet tableta. Boczne kieszenie plecaka są wykonane z siatki i można w nich trzymać bidon, lub butelkę z wodą. Ponieważ dzisiejsza młodzież jest multimedialna i bardzo wymagająca, to plecaki muszą im dotrzymywać tempa. Modele Coolpack posiadają zaczep do kluczy, praktyczne wyjście na słuchawki, czy kieszenie dopasowane na sprzęty elektroniczne. Plecaki mają jedynie usztywniane plecy, a szelki są pokryte miękką pianką, dzięki czemu noszenie nawet ciężkiego plecaka nie będzie sprawiać dyskomfortu. Plecaki świetne się sprawdzają w szkole podstawowej, gimnazjum, a nawet w liceum.

Plecaki są znacznie lżejsze od tornistrów i mają więcej miejsca w środku. Dzięki licznym przegrodom i kieszeniom, łatwo w nich poukładać książki, zeszyty, przybory szkolne, a także pojemnik z drugim śniadaniem. Świecące modele Coolpack są doskonałe dla dzieci, które muszą pokonywać drogę do domu przy ruchliwej ulicy, gdyż są bardzo dobrze widoczne z dużej odległości. Cena plecaka dla dziecka zależy od wybranego modelu, gdyż jest ich spory wybór z podziałem na damskie i męskie.