Dwa miesiące temu zmarła moja babcia. Babcia zostawiła testament, w którym uczyniła mnie jedyną spadkobierczynią. Odziedziczyłam mieszkanie, działkę i samochód. Muszę przyznać, że byłam trochę zaskoczona tym rozwiązaniem, bo babcia ma przecież pięcioro dzieci, w tym mojego ojca. Zdecydowałam, że wprowadzę się do tego mieszkania i w końcu usamodzielnię. Wszystko zaczęło się powoli układać, do momentu, kiedy odezwała się moja ciotka. Ciotka kazała mi sprzedać mieszkanie i pieniądze podzielić po równo miedzy siebie i żyjące dzieci babci. Musiałabym podzielić około dwustu tysięcy złotych na cztery osoby – tak stwierdziła moja ciotka.

Profesjonalne usługi radcowskie w szczecińskiej kancelarii

radca prawny w SzczecinieNie ma takiej możliwości, żebym sprzedała to mieszkanie, bo ma ono dla mnie również sentymentalne znaczenie. Jeszcze dzisiaj poszukam dobrego radcę prawnego, który pomoże mi w tej sytuacji. Na pewno istnieją jakieś przepisy, które regulują kwestię dziedziczenia i spłaty bliskich osób. Słyszałam kiedyś o takiej instytucji jak zachowek, stanowiącego połowę wartości udziału w spadku, który przysługiwałby przy dziedziczeniu ustawowym. Problem w tym, że ciotka została wydziedziczona, więc nie wiem, czy cokolwiek jej się należy. Weszłam właśnie w wyszukiwarkę internetową i znalazłam namiary na najlepszą kancelarię prawną w Szczecinie. Zwróciłam uwagę na to, aby radca prawny specjalizował się w prawie spadkowym.Ten radca prawny w Szczecinie słynie z nieposzlakowanej opinii i dużego doświadczenia w prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego. Zadzwoniłam pod wskazany numer telefonu i umówiłam się na spotkanie. W krótkiej rozmowie telefonicznej zakreśliłam problem i zostałam poinformowana o konieczności wzięcia na spotkanie ksera testamentu. Za poradę prawną zapłacę sto pięćdziesiąt złotych, ale prawnik nie wyklucza, że niezbędne może okazać się napisanie wniosku do sądu. Nie mam jednak pojęcia, o jaki wniosek może chodzić.

Jestem trochę zaintrygowana jutrzejszym spotkaniem z prawnikiem. Nie wiem do końca, czego mogę się spodziewać. Z drugiej strony, prawnik zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Miał bardzo ciepły, sympatyczny i miły głos. Poczułam, że mogę mu zaufać i powierzyć swoja sprawę. Jak dobrze zrozumiałam, to uznał to za absurd, że ciotka każe mi sprzedać mieszkanie. Muszę przyznać, że to mnie bardzo uspokoiło i dzisiejszej nocy będę mogła spać spokojniej. Nie wiem tylko, w co jutro się ubiorę, bo chciałabym zrobić jak najlepsze wrażenie. Prawdopodobnie założę nowe spodnie garniturowe i koszulę.