Pokazy dronów przyciągały bardzo wiele osób, zainteresowanych zdalnie sterowanymi pojazdami latającymi, więc wiele drużyn, w tym i nasza, nie mogło narzekać na brak zajęć, organizując przeszło jeden duży event tygodniowo. Taki harmonogram jednak powodował dość dużo problemów, zwłaszcza pod kątem zużycia sprzętu, i wymagał stałego dostępu do wszelkich potrzebnych części zamiennych, na wypadek konieczności naprawy któregokolwiek z dronów w trakcie trwania imprezy.
Sklep internetowy z częściami do dronów
Nie zawsze jednak można było taki zapas zorganizować, gdyż często nie mieliśmy czasu zaopatrzyć się w części poza imprezami, głównie z racji pracy, zajmującej większość dnia. Nasze lokalne sklepy równie często nie miały potrzebnych nam podzespołów, zajmując się głównie sprzętem tanim i ogólnodostępnym, skierowanym raczej do użytkowników rekreacyjnych niż dla profesjonalistów, organizujących pokazy zaawansowanych maszyn. Znacznie lepszym i szybszym rozwiązaniem okazało się więc skorzystanie z jednego z wielu obecnie działających sklepów internetowych, zaopatrujących operatorów dronów na całym świecie. Zaprzyjaźnieni entuzjaści szczególnie polecali jeden sklep online z dronami, współpracujący z profesjonalistami i drużynami pokazowymi, organizującymi największe imprezy dla entuzjastów. Główną przewagą owego sklepu ponad konkurencją była oczywiście oferta, w której można było znaleźć nie tylko same maszyny, ale również części od najbardziej uznanych i renomowanych producentów, przeznaczone do równie popularnych dronów, aczkolwiek również znajdowały się tam podzespoły do maszyn dość egzotycznych i używanych na niewielką skalę. Sekcja podzespołów przeznaczonych do tuningu maszyn była szczególnie obszerna i najbardziej interesująca nas, jako drużynę pokazową, gdyż znajdowały się tam części od producentów dronów, przeznaczone w całości do podnoszenia osiągów i możliwości konkretnych modeli dronów. Wygodny podział na kategorie, obejmujące konkretne modele dronów z wybranej serii ułatwiał natomiast znalezienie i dopasowanie konkretnych podzespołów.
Drony, natomiast, były tam pogrupowane głównie wedle przeznaczenia i poziomu zaawansowania. W kategorii dronów amatorskich można było znaleźć najprostsze w obsłudze maszyny, zwykle używane do szkolenia młodych operatorów, natomiast kategoria dla profesjonalistów obejmowała zaawansowane i nowoczesne maszyny obserwacyjne oraz wielozadaniowe, niejednokrotnie używane zawodowo przez operatorów, lub nawet przez służby mundurowe.