Polecany sklep z elektrochemicznymi alkomatami

 

Alkomat to powszechnie używane urządzenie służące do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Poziom alkoholu mierzony jest w wydychanym powietrzu. Przy zakupie alkomatu warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj urządzenia oraz cenę. Nie warto kupować alkomatu za kilkaset złotych, jeśli ma służyć jedynie do użytku własnego. Równie dobrze można kupić urządzenie znacznie tańsze.

Sklepy z elektrochemicznymi alkomatami cieszą się zainteresowaniem

elektrochemiczne alkomaty - sklepNietrzeźwi kierowcy są w ciąż dużym problemem w naszym kraju. Nie tylko Polska ma problem z osobami wsiadającymi za kółko po spożyciu alkoholu lub też innych substancji psychoaktywnych. Trzeba jednak podkreślić, że większość osób zatrzymana w stanie nietrzeźwym nie zdawała sobie sprawy z tego, ze ma promile we krwi. Nielewe osób zdaje sobie sprawę z faktu, w jaki sposób przebiega metabolizm alkoholu w organizmie i po jakim czasie alkohol zostanie całkowicie strawiony. Polscy kierowcy w większości przypadków są zdania, że po kilku godzinach od spożycia kilku piw lub lampek wina mogą spokojnie kierować pojazdem. Nic bardziej mylnego. Oczywiście szybkość trawienia alkoholu jest sprawą indywidualną i zależy od kilku czynników, między innymi od wagi ciała, wieku lub też ogólnego stanu zdrowia. W przypadku alkoholu płeć również ma niebagatelne znaczenie. Samo poczucie trzeźwości jest mocno subiektywne. Z tego też powodu co bardziej świadomi kierowcy często we własnym zakresie zaopatrują się w alkomaty. Przy zakupie alkomatu powstaje dylemat, jaki model wybrać. Na rynku dostępne są zarówno alkomaty półprzewodnikowe, jak i elektrochemiczne. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim są niezwykle czułe oraz podają rzetelne wyniki pomiaru. Są różne miejsca, gdzie tanio można dostać elektrochemiczne alkomaty – sklep ze sprzętem elektronicznym, sklepy internetowe lub też hurtownie. Alkomaty elektrochemiczne są stosunkowo niewielkie, a zatem można je przechowywać niemal wszędzie. Posiadają wygodny i czytelny wyświetlacz, a ponadto są proste w obsłudze, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Trzeba jednak pamiętać o regularnym wymienianiu baterii.

Alkomaty elektrochemiczne cieszą się coraz większą popularnością. Urządzenia tego rodzaju są bardziej dokładne, charakteryzują się też większą czułością. Jest to niezwykle ważna kwestia. Alkomat elektrochemiczny jest w stanie podać w miarę rzetelny wynik pomiaru z dokładnością do jednej dziesiątej promila. Dot ego warto podkreślić z całą mocą, ze alkomaty elektrochemiczne nie są wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać.