Niektóre rośliny rosnące w naszym klimacie mogą nas naprawdę nieźle zaskakiwać swoimi właściwościami. Jak się okazuje, jest obecnie naprawdę sporo takich roślin, których działanie na nasz organizm jest wprost niezwykłe i nikt się nawet nie spodziewał, że efekty mogą być aż tak zaskakujące. Jednym z gatunków roślin tego typu są konopie. Niekoniecznie chodzi tutaj jednak o konopie indyjskie, które stosować w Polsce możemy jedynie po spełnieniu pewnych warunków. Ciekawą odmianą są legalne konopie przemysłowe.

Oleje tłoczone z konopi

olej konopny - cena zakupuKonopie przemysłowe w niektórych kręgach określane są jako konopie siewne. Właśnie pod tą nazwą mogą znać je nasi dziadkowie, którzy niegdyś te rośliny dość często uprawiali. Początkowo konopie przemysłowe były cenione z zupełnie innych powodów niż obecnie. Otóż jak się okazuje, niegdyś rośliny te były wykorzystywane przede wszystkim do produkcji nici oraz lin. Z nici konopnych tworzone były różne elementy odzieży. Wówczas nikt nawet nie myślał o tym, że konopie przemysłowe mogą tak dobrze optymalizować pracę naszego organizmu. Obecnie bardzo cenionym produktem wytwarzanym z tych roślin jest olej konopny – cena zakupu tego produktu jest zaś zależna w dużej mierze od stężenia drogocennego CBD, które się w konopiach znajduje. Ten skrót odnosi się do związków organicznych jakimi są kanabinoidy. To właśnie te związki tak dobrze wpływają na nasz układ nerwowy. Dzięki nim możliwe jest zażegnywanie problemów z bezsennością czy też różnymi fobiami i lękami. Systematyczne spożywanie produktów konopnych dodatkowo znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźne choroby natury neurologicznej. Przykładem mogą być tutaj chociażby tak poważne choroby jak stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne czy też choroba Alzheimera lub Parkinsona. Póki co nie wykryto absolutnie żadnych skutków ubocznych jakie mogą pojawić się po zastosowaniu produktów konopnych. Niemniej jednak nie oznacza to, że możemy tych produktów spożywać bardzo dużo. Na wszelki wypadek nie zaszkodzi stosować je w określonych ilościach.

Produkty wytwarzane z konopi przemysłowych to nie tylko wspomniane wcześniej oleje. Dość często spotyka się również prozdrowotne maści czy pasty konopne. Maść na bazie olejku CBD jest w stanie w dużym stopniu redukować problem związany ze zmianami skórnymi. Przykładem może być tutaj atopowe zapalenie skóry. Maści konopne często doskonale sobie z tym schorzeniem radzą i przynoszą chorującym bardzo dużą ulgę. Produkty konopne można obecnie znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.