Udzielenie pierwszej pomocy osobie, która uległa wypadkowi wcale nie jest takie proste, bo nie każdy wie co powinno się zrobić w danej sytuacji. Największe problemy ludzie mają z wykonaniem sztucznego oddychania, ale także z fachowym unieruchomieniem złamanej kończyny. W takim sytuacjach niezbędna jest apteczka pierwszej pomocy, której wyposażenie pozwoli na udzielenie pomocy w różnych sytuacjach.

Gdzie kupić wkłady do apteczek?

wkład do apteczki din 13157Każdy wie czym jest apteczka, ale nie każdy potrafi ją właściwie wykorzystać. Większość z nas ma w domu apteczkę wyposażoną w parę produktów, na które się składają plastry, woda utleniona, opatrunek i bandaż. W zakładzie pracy, czy w samochodzie, takie wyposażenie będzie niewystarczające. Jeżeli posiadamy już apteczkę, to kiedy zużyjemy jej wkład, albo się przeterminuje, to wystarczy, że dokupimy wkład do apteczki din 13157 bez opakowania. Kupimy je w każdym sklepie medycznym, albo w sklepie oferującym asortyment BHP. Prawo pracy jasno mówi, że każdy pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom dostęp do kompletnej apteczki pierwszej pomocy, która musi się znajdować w widocznym miejscu. Jej wyposażenie może być dowolne, ale w zakładach pracy, gdzie panują szkodliwe czynniki, to trzeba zaopatrzyć ją w specjalne produkty wymagane przy określonych zagrożeniach. Na przykład w firmach, gdzie panuje duże zapylenie, konieczne są specjalne płyny do przemywania oczu. Normy din są obowiązujące we wszystkich krajach Unii Europejskiej i mówią o tym, co musi się znaleźć w apteczce. Najpopularniejsze są din 13157 oraz din 13164. Wkład do apteczki musi zawierać zestaw plastrów, opatrunków w różnych rozmiarach, czy zimnych kompresów. Do podstawowego wyposażenia należą także bandaże zwykłe i elastyczne oraz trójkątna chusta tkana, lub elastyczna. Są one wykorzystywane do usztywnienia złamanej kończyny górnej, lub dolnej. Ciężko ranne osoby, należy przykrywać kocami ratunkowymi, które także znajdziemy we wkładzie don 13157. Jest on wykonany ze specjalnego materiału, który utrzymuje ciepło.

Każdy wkład możemy dowolnie uzupełniać o dowolne produkty medyczne, które uznamy za konieczne. W apteczkach często można znaleźć buteleczkę wody utlenionej, tabletki przeciwbólowe, czy gumowe palce, które są wykorzystywane w zakładach masarskich. Bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze, dlatego nie warto oszczędzać na wkładzie do apteczki, bo nigdy nie wiadomo kiedy się on przyda. W sklepach medycznym kupimy wkład din w cenie od pięćdziesięciu do stu złotych.