Firma Kross zajmuje się nie tylko produkowaniem rowerów, ale również akcesoriów oraz odzieży sportowej dla cyklistów. Wśród polskich firm, działających w branży rowerowej zdecydowanie wiedzie prym. Jest też najbardziej rozpoznawalną marką rowerową, pochodzącą z naszego kraju. Firma zajmuje się produkcją każdego typu rowerów – od górskich, przez wycieczkowe, do miejskich. 

Kobiecy Lea 2.0 od Krossa

kross lea 2.0 dla kobietRowery firmy Kross są nie tylko solidne i bardzo dobrze wykonane, ale przede wszystkim relatywnie tanie. W stosunku do konkurencji z tej samej półki cenowej, oferta Krossa zdecydowanie się wyróżnia. To też sprawia, że klienci zawsze wolą jednoślad, w którym dostają więcej, a zapłacą mniej, od tego, który kosztuje więcej, a dostanie się tyle samo. Czasem bywa, że nawet dużo mniej. Kross produkuje dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Jednak kobiety zajmują tu szczególne miejsce, ponieważ Kross ma dedykowaną im całą serię rowerów. Lea, bo o tej serii mowa to rowery górskie o różnym stopniu zaawansowania. Model, który opiszemy to jeden z najczęściej kupowanych, czyli Lea 2.0. Mimo, iż jest to jeden z najbardziej podstawowych modeli w serii, jest idealnie dostosowany zarówno do potrzeb i możliwości początkujących, jak i zaawansowanych cyklistek. Bazą całej konstrukcji Kross Lea 2.0 dla kobiet jest aluminiowa rama, bardzo lekka i solidna. Wsparta jest na dwudziesto siedmio i pół calowych kołach. Geometria rama, jest tak zaprojektowana, by jak najlepiej dopasować się do kobiecej anatomii. W związku z czym rama jest ułożona pod skosem i obniżona bardziej niż ma to miejsce w przypadku męskich rowerów. Oczywiście w znacznym stopniu ułatwia to wsiadania i zsiadanie. O nasz komfort dba napęd od najlepszego japońskiego producenta. Mamy w nim możliwość zmiany aż dwudziestu jeden przełożeń. Taka ich liczba jest optymalna do jazdy rekreacyjnej, a także zupełnie wystarczająca na dłuższych trasach. Jeśli chodzi o hamulce, w Lea 2.0, znajdziemy klasyczne i niezawodne V-Brake, od tego samego producenta, od którego pochodzi napęd. Teraz najważniejsze – cena, wynosi ona niecałe tysiąc dwieście złotych. To naprawdę niski koszt i nie znajdziemy na polskim rynku lepszej oferty, która łączy w sobie wysoką jakość i niską cenę.

Nie każdy rower górski jest odpowiedni dla kobiety. Przeszkody są różne, od niedopasowanych części wyposażenia, po mało interesujący design. Lea 2.0 jest za to kobiecy i stylowy, a delikatne, błyszczące malowanie nadaje mu szyku. Jeśli szukamy taniego roweru górskiego, który sprawdzi się w każdych warunkach, to Lea 2.0 jest strzałem w dziesiątkę.