Kiedyś wychowywano dzieci w zupełnie inny sposób niż obecnie. Nikt nie przejmował się tym, że noworodek płacze i domaga się bliskości swoich rodziców. Zostawiano płaczące niemowlę w łóżeczku i czekano, aż się wypłacze i uspokoi. Maluchy początkowo darły się w niebogłosy, jednak z czasem milkły, bowiem nikt nie reagował na ich wołanie.

Odpowiednie kurtki niezbędne dla rodziców używających chusty

kurtka do noszenia w chuścieTak zwany zimny chów był kiedyś niezwykle popularny. Tłumaczono to tym, że nie wolno przyzwyczajać dzieci do noszenia na rękach, bowiem wtedy będą domagały się będzie ciągłej uwagi i nie uspokoją się inaczej niż noszone oraz kołysane. Całe szczęście tendencja się zmieniła i obecnie psycholodzy popierają tak zwane rodzicielstwo bliskości, które polega na częstym tuleniu dziecka i byciu jak najczęściej w jego pobliżu. Małe dziecko potrzebuje bowiem swoich rodziców, bez nich czuje się samotne i zagubione. Tylko miękkie ramiona rodziców są w stanie zaspokoić jego potrzebę bliskości oraz miłości. Warto zatem podążać za obecnymi trendami w rodzicielstwie i tulić malucha możliwie jak najczęściej. Warto zastąpić wózek chustą, która umożliwia wygodne noszenie malucha, który wtulony w nasze ciało czuje się bezpieczny. Używanie chusty jest niezwykle wygodne, mamy wolne ręce, co umożliwia nam wykonywanie wielu czynności z maluchem przytulonym do nas i smacznie oraz spokojnie śpiącym. Maluchy uwielbiają być noszone w chustach, dla rodziców także jest to wyjątkowo przyjemne. Mimo tego, że dla wielu początkujących rodziców wiązanie chusty wydaje się nie lada wyzwaniem to tak naprawdę jest to umiejętność, która wymaga wyćwiczenia. Możemy także skorzystać z kursów, które pokażą nam tajniki prawidłowego wiązania dziecka w chuście. Kiedy jest ciepło nie musimy specjalnie ubierać maluszka na spacer, jednak kiedy robi się chłodniej konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej ochrony przed zimnem. Pomocna w tym zadaniu jest kurtka do noszenia w chuście. Występuje ona zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej, co umożliwia komfortowe noszenie dziecka zarówno tacie, jak i mamie. Bogata wersja kolorystyczna sprawia, że każdy z rodziców znajdzie coś dla siebie, co będzie odpowiadało jego gustowi i świetnie sprawdzi się podczas spacerów.

W ostatnim czasie chusty oraz rozmaite nosidła stały się niezwykle popularne. Sprawia to, że producenci starają się zapewnić swoim klientom wszystko, czego potrzebują, by czynność ta przebiegała bez zastrzeżeń. Oferują oni różne rodzaje kurtek do noszenia w chuście, które świetnie sprawdzą się podczas chłodniejszych oraz mroźnych dni.