Po wielu latach od wprowadzenia się do nowego domu wreszcie doczekałam się remontu kuchni. Poprzednia aranżacja wnętrza pochodziła jeszcze po poprzednich właścicielach i nie za bardzo mi się podobała. Teraz chciałam mieć nowoczesną kuchnię urządzoną w gustownym stylu. Większość sprzętów miałam już kupione, teraz pozostał mi jeszcze do kupienia zlew. Zależało mi na tym, aby zlew pasował do wystroju całej kuchni. Najpierw próbowałam znaleźć coś odpowiedniego ze sprzętami gospodarstwa domowego.

Kupiłam czarny granitowy zlew z jedną komorą 

zlew granitowy czarny jednokomorowy z ociekaczemNiestety w żadnym sklepie nie mogłam znaleźć nic odpowiedniego. Wszystko było standardowe i nudne. Mąż doradził mi, żebym poszukała czegoś na internecie. Stwierdziłam, że to jest naprawdę dobry pomysł. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: zlew granitowy czarny jednokomorowy z ociekaczem, i zaczęłam przeglądać wyniki. Zależało mi na zlewie granitowym, ponieważ jest to bardzo trwałe i mocne tworzywo. Granit jest odporny na szorowanie czy gwałtowne zmiany temperatury. Chciałam mieć mały jednokomorowy zlew, ponieważ i tak miałam w domu zmywarkę, a zlew miał służyć tylko doraźnie. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Mały granitowy zlew z ociekaczem. Był on wykonany w półokrągłym, opływowym kształcie. Taki kształt powoduje, że zlew jest prosty w utrzymaniu czystości i nie ma problemu z utrzymaniem higieniczności. Nie ma on kątów, w których lubi gromadzić się bród. Dużą jego zaletą było to, że można go było zabudować albo zostawić wolno stojąco. Był on łatwo dostępny w niskiej, przystępnej cenie, dlatego od razu zdecydowałam się go zamówić. Wybrałam przesyłkę kurierską i już kilka dni później paczka została dostarczona do mnie do domu. Od razu zadzwoniłam do hydraulika, żeby podłączył zlew pod rury odpływowe. Jeszcze tego samego dnia przyszedł on do mojego mieszkania i zabrał się do pracy. Podłączenie zlewu trochę trwało, ale po wszystkim mogłam wreszcie cieszyć się możliwością umycia w nim naczyń i sprzętów kuchennych.

Byłam bardzo zadowolona z zakupionego przeze mnie zlewów. Zlewy granitowe najczęściej dostępne są w ciemnych wariantach kolorystycznych, choć zdarzają się także jasne barwy. Ja zdecydowałam się zakupić zlew w kolorze czarnym, ponieważ najbardziej pasował on do aranżacji mojej kuchni. Zlew okazał się praktyczny i przede wszystkim pojemny. Jedna komora zdecydowanie wystarczyła na zaspokojenie potrzeb dwu osobowej rodziny. Bardzo praktyczny i komfortowy w użyciu okazał się także ociekacz, który był odpowiednio zamontowany.