Całe życie marzyłam o tym, aby zostać lekarzem. Wreszcie po wielu latach studiów medycznych, stażu i wolontariatu w różnych miejscach, mogłam rozpocząć indywidualną praktykę lekarską. Już nie mogłam się doczekać tego dnia, w którym przyjmę pierwszych moich pacjentów. Jednak wcześniej musiałam jeszcze coś załatwić. Każdy lekarz, który rozpoczyna pracę w zawodzie musi mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie. Jest to ubezpieczenie, które chroniło od odpowiedzialności cywilnej za błędne diagnozy i błędy medyczne.

Poszukiwania dobrych ubezpieczeń lekarskich

obowiązkowe ubezpieczenia lekarskieOczywiście rozpoczynając pracę nikt nie chce myśleć o takich rzeczach, jak błędne diagnozy czy błędy podczas pracy, które spowodowałyby uszczerbek na zdrowiu pacjentów. Jednak trzeba brać pod uwagę, że my, lekarze jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może przydarzyć się błąd. W takiej sytuacji ubezpieczenie chroni od odpowiedzialności cywilnej i może pokryć należyte pacjentowi odszkodowania i zadośćuczynienia, które szczerze mówiąc mogą być nawet bardzo wysokie. Wobec tego nie pozostało mi nic innego, jak znaleźć odpowiednie towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje między innymi bardzo dobre, obowiązkowe ubezpieczenia lekarskie. Całe szczęście nie było to trudne. Bardzo szybko udało mi się znaleźć miejsce, gdzie oferowano solidne polisy, które nie miały żadnego okresu karencji i działały już od pierwszego dnia pracy. W ramach takiego ubezpieczenia musiałam opłacać kwartalną stawkę, która była bardzo niska, przystępna. Szczególnie, gdy porównać jej kwotę do zakresu ubezpieczenia, które pokrywało naprawdę bardzo duży zakres ewentualnych świadczeń. Byłam bardzo zadowolona, kiedy dowiedziałam się, że ubezpieczenie to jest bezterminowe. To znaczy umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym obowiązywała dopóty, dopóki nie zdecydowałabym się jej zakończyć. W takiej sytuacji musiałabym tylko złożyć wypowiedzenie ubezpieczenia. Nie było to jednak nigdy konieczne. Korzystam z tego ubezpieczenia już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona.

Regularnie opłacam składki online, co jest dla mnie bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Mam także bardzo dobry kontakt z moim agentem ubezpieczeniowym, który podpowiada mi, w jakim zakresie mogłabym rozszerzyć zakres swojego obowiązkowego ubezpieczenia lekarskiego. Już kilka razy ta wiedza bardzo mi się przydała. Odkąd wiem, że mam takie solidne, profesjonalne ubezpieczenie, mogę spokojnie przyjmować moich pacjentów i skupić się na tym, aby im jak najlepiej pomóc dojść do zdrowia.