Bardzo lubiłam astry. Wobec tego, kiedy udało mi się kupić własny dom z ogródkiem, od razu zaczęłam się zastanawiać, gdzie posadzić astry i w jakim kolorze powinny one być. Te kwiaty dostępne są w niemal wszystkich wariantach kolorystycznych, dlatego wybór miałam naprawdę bardzo duży. Jeszcze ważniejsze było dla mnie to, że jest to roślina wieloletnia dlatego z roku na rok powinna mi się coraz bardziej rozrastać. Musiałam więc znaleźć w ogrodzie miejsce, gdzie astry będą miały odpowiednie warunki do wzrostu i rozrostu.

Poszukiwania wysokiej jakości sadzonek astrów

aster wysokiej jakości sadzonkiZ miejscem nie miałam problemu. Już wkrótce miałam zaprojektowany ogród, w którym astry miały dosłownie „królować”. Chciałam zrobić piękne rabaty z astrami, a także posadzić te kwiaty wzdłuż wszystkich ścieżek. Najpierw jednak musiałam je zakupić. W związku z tym musiałam znaleźć miejsce, które oferuje kwiaty takie jak aster Wysokiej jakości sadzonki ostatecznie dostałam w jednym z okolicznych sklepów ogrodniczych. Wiele osób polecało mi to miejsce, ponieważ można tam było dostać bardzo tanie i sprawdzone sadzonki astrów w każdym kolorze. Na miejscu okazało się, że te opinie nie były przesadzone ani trochę. Zdecydowałam się zakupić tam kilkadziesiąt sadzonek astrów w wielu różnych kolorach. Wszystkie sadzonki były świetnie ukorzenione i odżywione. Dzięki temu miałam pewność, że po posadzeniu w ogrodzie szybko się przyjmą i będą kwitnąć jeszcze w tym sezonie. Za ich sadzenie zabrałam się jeszcze tego samego dnia. Muszę przyznać, że szybko przekonałam się, że był to prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Wszystkie sadzonki się przyjęły i zaczęły bardzo szybko rosnąć. Już po kilku tygodniach od posadzenia zakwitły. Takie kwiaty mają wiele zalet. Oprócz tego, że są to byliny wieloletnie i mrozoodporne, w sezonie przyciągają motyle i bardzo obficie kwitną. W dodatku gdy zaczną kwitnąć na wiosnę, przestają dopiero w okolicach listopada. Są więc one bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które marzą o tym, aby ich ogród był kolorowy i pięknie wyglądał niemal o każdej porze roku.

Cieszę się, że zdecydowałam się na takie solidne, piękne kwiaty. W dodatku dostępne w niskiej cenie. Wygląd mojego ogrodu przekonał nawet moją przyjaciółkę do tego, aby posadzić astry u siebie. Kiedy mi o tym powiedziała, podpowiedziałam jej tylko aby wybrała dobrze ukorzenione sadzonki, które mają około dziesięciu-piętnastu centymetrów wzrostu. Takie najszybciej się przyjmują i bardzo szybko rosną, dzięki czemu jeszcze w tym samym roku można się cieszyć kwitnącymi rabatami.