Jestem mechanikiem samochodowym. Jak to często bywa, szewc bez butów chodzi. Już dawno zauważyłem, że mam problemy z wrzucaniem poszczególnych biegów w swoim samochodzie. Dopóki jednak dało się je wrzucić, choćby i na siłę ignorowałem ten problem. Byłem tak zapracowany, że nie miałem czasu się tym zająć. W końcu jednak problem ze skrzynią biegów stał się tak uciążliwy, że nie dało się prowadzić samochodu w komfortowy i bezpieczny sposób. Musiałem więc zająć się swoim samochodem i zobaczyć, co wymaga wymiany i naprawy.

Gdzie w świętokrzyskim dostanę skrzynię biegów?

skrzynie biegów świętokrzyskieRozkręciłem cały mechanizm skrzyni biegów w moim samochodzie i okazało się, że wymiany potrzebują prawie wszystkie jej podzespoły. Moja manualna skrzynia biegów praktycznie całkowicie się zatarła i mechanizm trzymał się w zasadzie na jednej lince. Dziwne, że jeszcze mogłem normalnie ruszać i w miarę normalnie jeździć tym samochodem. Po przeanalizowaniu kosztów, doszedłem do wniosku, że bardziej niż wymiana części będzie mi się opłacało kupienie nowej skrzyni biegów na wynajem. Poszukiwania odpowiedniej skrzyni biegów do mojego samochodu rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: skrzynie biegów świętokrzyskie, i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałem. Była to nowa skrzynia biegów z autoryzowanego serwisu samochodowego. Wiedziałem, że taka część jest nowa i oryginalna, dlatego nie będę miał problemów ani z jej montażem, ani z kalibracją w samochodzie. W dodatku była ona dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najniższej na rynku. Od razu zdecydowałem się więc ją zamówić. Wybrałem przesyłkę kurierską, opłaciłem paczkę przelewem internetowym i już kilka dni później otrzymałem przesyłkę. Tym razem od razu wziąłem się za naprawę samochodu, ponieważ brak samochodu bardzo mocno mi doskwierał. Bez problemu wymontowałem uszkodzoną skrzynię biegów z samochodu i zamontowaną nową. Odpowiednio połączyłem ze sobą wszystkie podzespoły i od razu zdecydowałem się przetestować samochód.

Komfort jazdy od razu mi się poprawił. Biegi można była wrzucić bardzo lekko i płynnie. Nie wymagało to ode mnie większego wysiłku. Dużą zaletą było też to, że na skrzynię biegów zakupioną w autoryzowanym serwisie samochodowym posiadałem półroczną gwarancję i możliwość bezpłatnej wymiany. Bardzo ważne jest, żeby zwracać uwagę na wszelkie problemy ze skrzynią biegów, ponieważ dzięki szybciej reakcji można wiele zaoszczędzić, gdy wymiany będą potrzebowały tylko konkretne jej podzespoły.