Lakier samochodowy w nawet najdroższych modelach aut nie jest czymś niezniszczalnym. Co prawda w autach luksusowych powłoka lakieru samochodowego na pewno jest trwalsza, aniżeli w tańszych samochodach to i tak nie jest odporna na nasze warunki klimatyczne. A długotrwałe opady deszczu czy sól sypana zimą na drogi ma bardzo zły wpływ na lakier samochodowy. Można go jednak skutecznie chronić przed tymi negatywnymi czynnikami. Wystarczy nałożyć na lakier ochronną powłokę ceramiczną.

Dłuższa żywotność lakieru dzięki ceramicznej powłoce

powłoki ceramiczne na samochódJak sama nazwa wskazuje powłoka ceramiczna jest warstwą ochronną, której głównym składnikiem jest właśnie ceramika. Taki środek nakłada się na lakier samochodu. Trzeba to zrobić umiejętnie i bardzo dokładnie. Każdy element karoserii musi być dokładnie nasmarowany powłoką ceramiczną. Dla lakieru taka powłoka może się okazać zbawienna. Nałożenie jej jest szczególnie opłacalne w przypadku samochodów luksusowych i samochodów zabytkowych po odrestaurowaniu. Wysokiej jakości powłoki ceramiczne na samochód kupimy w specjalistycznych sklepach dedykowanych car detailingowi, czyli kosmetyce samochodowej. Powłokę można również nałożyć w warsztacie samochodowym. Jeśli ktoś zastanawia się nad opłacalnością takiego zabiegu kosmetycznego to naprawdę warto zainwestować w taki luksus dla swojego samochodu. Zalet powłoki ceramicznej jest bardzo wiele. O wiele trudniej jest o zabrudzenia na samochodzie, którego karoserię pokryto taką właśnie warstwą ochronną. Zabrudzenia nie przyklejają się do lakieru, dzięki czemu wystarczy delikatne opłukanie samochodu, żeby wszystkie zabrudzenia z lakieru usunąć. To ma wpływ na trwałość lakieru, ponieważ częste mycie samochodu zawsze ma wpływ na jego żywotność. Różnicę odczujemy również zimą. Sól drogowa przyśpiesza korozję lakieru samochodowego, ale jeśli mamy nałożoną powłokę ceramiczną to możemy być zimą spokojni o lakier w naszym samochodzie. Bardzo ważne jest to, że powłoki ceramiczne też mają swoją żywotność. Dobrze jest nakładać ją na karoserię raz na trzy lata.

Dzięki powłoce ceramicznej nałożonej na lakier samochodu będziemy dłużej cieszyć się jego idealnym stanem i wyglądem. Brud będzie osiadał jedynie na powłoce a nie na lakierze, dzięki czemu łatwo i szybko umyjemy samochód. Lakier samochodu pokryty powłoką na pewno będzie o wiele trwalszy. Chociażby dlatego, że nie będzie korodował. A przy dużych opadach deszczu i wilgotności rdza na samochodzie bez powłoki ceramicznej może się pojawić już po kilku latach od nowości.