Posiadając swój własny taras lub balkon chcemy, aby prezentował się on jak najlepiej przez cały rok. Coraz większą popularnością cieszą się sztuczne trawy, które wykorzystuje się właśnie w celu pokrycia powierzchni tarasowej lub balkonowej. Zielona wykładzina, którą nie trzeba przycinać, nawozić ani podlewać jest idealnym rozwiązaniem do przykrycia podestu. Nawet nowoczesny taras zyskuje wtedy nowe oblicze.

Trawa na taras

nowoczesna sztuczna trawa na tarasWykorzystanie sztucznej trawy jest doskonałym pomysłem na wykończenie zewnętrznego tarasowego podestu. Można nią przykryć zarówno betonowe płyty, drewniane podesty lub płytki ceramiczne. Sztuczna trawa daje naturalny wygląd i wprowadza przyjemną atmosferę. Wszystko to skutecznie zachęca do wypoczynku na zewnątrz. Sprzedawana jest ona w rolkach o różnych długościach. Dzięki temu jesteśmy w stanie indywidualnie ją dopasować pod względem metrażu naszego tarasu. Bardzo łatwo się ją przycina przy pomocy ostrego nożyka. Możemy formułować z niej dowolne kształty i bez problemu dopasować ją do bardzo nieregularnych przestrzeni. Nowoczesna sztuczna trawa na taras wyróżnia się tym, że nie zaburza ona stylu całej aranżacji. Świetnie będzie pasowała zarówno w nowoczesnych apartamentach, które urządzone są zazwyczaj w minimalistycznym stylu oraz na rustykalnych tarasach. Osoby planujące metamorfozę swojego tarasu bardzo często decydują się na ten produkt. Sztuczna trawa jest odporna na warunku atmosferyczne – nie groźne jej deszcz, śnieg, mróz czy silnie promieniowanie UV. Cechuje się również dużą przepuszczalnością wody. Jest łatwo dostępna i można ją dostać praktycznie w każdym markecie budowlanym, a nawet przez internet. Wbrew pozorom dostępna jest ona w różnych kolorach od ciemnego zielonego, który przypomina murawę boiska, do jasnej, soczystej zieleni, która doskonale będzie imitowała naturalny trawnik ogrodowy. Również wybór wzorów jest szeroki. Do wyboru mamy wykładziny z krótkich włókien oraz te z miękkimi, włochatymi, które posiadają dłuższe pasemka. Do jej wyłożenia nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu.

Trawa taka jest syntetycznym materiałem, a mimo wszystko można się po niej przechadzać zupełnie boso bez uczucia dyskomfortu. Imitując naturalną trawę wygląda bardzo estetycznie i podkreśla wygląd tarasu. Nic więc dziwnego, że jest dość częstym wyborem, kiedy pragnie się nadać mu odrobiny oryginalności i nowoczesności. Dużą zaletą jest łatwość utrzymania takiego sztucznego trawnika w czystości. Wystarczy regularnie go czyścić przy pomocy odkurzacza.