Profesjonalna taśma pp do pakowania

Od wielu lat pracuję jako magazynier w jednej z większych fabryk w kraju. Moja firma zajmuje się produkcją drewnianych mebli, ja natomiast odpowiadam m.in. za ich pakowanie oraz zabezpieczenie przed potencjalnym uszkodzeniem. Każdego dnia naszą fabrykę opuszcza wiele produktów, do ich ochrony używam specjalnych, profesjonalnych akcesoriów najwyższej jakości. 

Właściwości taśmy polipropylenowej 

taśma pp do pakowaniaW sezonie zimowym mamy paradoksalnie bardzo dużo zamówień, co skutkuje nieustanną pracą na magazynie. Ludzie zamawiają wówczas bardzo dużo mebli oraz ozdób na święta, odpowiadam więc za to by dostarczyć je do klientów w idealnym stanie. Z tergo powodu od wielu lat stosuję taśmę, która pozwala mi zabezpieczyć nawet najdelikatniejsze, pojedyncze produkty. Taśma pp do pakowania charakteryzuje się wysoką rozciągliwością, jest również odporna na odkształcenia, z biegiem czasu nie zmienia więc ona swojego kształtu. Tworzywo to chroni meble przed szkodliwym działaniem wilgoci, uniemożliwia również powstawanie rys czy zadrapań. Folia szczelnie przylega do kształtu każdego mebla, w przeciwieństwie do katonów pozwala więc zaoszczędzić sporo miejsca. Choć taśma ta jest cienka, to jednak możemy budować jej grubość, wystarczy jedynie nanieść na mebel dowolną ilość warstw taśmy. Produkt ten bardzo dobrze sprawdza się kiedy pakujemy meble na palety, folia utrzymuje wówczas wszystkie produkty w jednym miejscu i uniemożliwia tym samym ich przemieszczanie. Warto przy tym nadmienić, że materiał ten może być również zgrzewany, dzięki temu możemy pakować nasze produkty w hermetyczne, profesjonalne opakowania. Taśmę pp zapina się za pomocą specjalnych zapinek drucianych, które umożliwiają spinanie nawet największych ładunków. Proces spinania produktów umieszczonych na paletach usprawnia również profesjonalny napinacz, który naciąga taśmę i spina ją pod wpływem działania siły naciągu taśmy. Warto przy tym podkreślić, że ta metoda pakowania bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w dużych fabrykach, pozwala bowiem zaoszczędzić sporo wolnego czasu i znacznie przyspiesza proces wysyłki mebli, które trafiają następnie do klientów z całej Polski. 

Dzięki temu odpowiednio zabezpieczone meble trafiają do swoich właścicieli w stanie nienaruszonym. Tak skomponowany zestaw do pakowania bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w przypadku delikatnych produktów, które są narażone na uszkodzenia podczas transportu. Folia polipropylenowa jest stosunkowo tania i przede wszystkim wydajna, jedna rolka produktu wystarcza na ofoliowanie nawet kilkudziesięciu palet.