Podczas gdy zwykłe krzesła biurowe w zupełności wystarczały do grania na komputerze, dłuższe posiedzenia nad ulubionymi tytułami bywały na nich często bardzo niewygodne. Mnóstwo graczy przerzucało się na fotele gamingowe niemal natychmiast po ich wypróbowaniu, gdyż okazywały się niewyobrażalnie bardziej wygodne niż nawet najlepsze fotele biurowe. Wybór fotela nie był jednak prostą sprawą, gdyż w sprzedaży można było znaleźć najróżniejsze modele, których jakość jednak nie była na równi z ceną.

Najbardziej polecane fotele dla graczy

obrotowy fotel gamingowyW przypadku foteli do komputerów, często okazywało się iż cena nie była wyznacznikiem jakości, gdyż niejeden raz gracze udowadniali przewagę tańszych, aczkolwiek wygodniejszych modeli, ponad sprzętem drogim, pochodzącym od znanych producentów sprzętu komputerowego. Porządny obrotowy fotel gamingowy musiał więc spełniać mnóstwo wymagań, które stawiali gracze. Przede wszystkim, głównym zadaniem takiego fotela było oczywiście zapewnienie jak największego poziomu komfortu podczas długotrwałej sesji przy komputerze. Podczas wielogodzinnych posiedzeń, gracze często narzekali na ból karku i krzyży, dlatego najbardziej polecane fotele posiadały wygodne poduszki, umieszczone przy oparciu fotela, które pomagały zachować prawidłową postawę kręgosłupa i zapobiegały nadmiernym obciążeniom, jakie zwykle występowały podczas długiego siedzenia w jednej pozycji. Zagłówki, za to, mogły zostać bardzo łatwo dopasowane do potrzeb użytkownika, mogąc zostać ustawionymi w bardzo dużym zakresie wysokości, jak i kąta nachylenia. Kilka modeli posiadało również składane podnóżki, bardzo przydające się tym graczom którzy preferowali jak największą wygodę podczas grania. Innym wymaganiem, które gracze stawiali fotelom była oczywiście trwałość i wytrzymałość. Materiał obicia fotela musiał więc bardzo dobrze znosić wszelkie uszkodzenia, zalanie, jak również być niepodatnym na rozerwanie i zużycie.

Jednocześnie, musiał być on przyjemny w dotyku, dlatego coraz częściej producenci foteli odchodzili od stosowania skóry, podatnej na zniszczenie, czy nieprzyjemnych materiałów syntetycznych, stosując obicia z bardziej wytrzymałych i komfortowych mieszanek materiałów, często naturalnych. Obicia te nie drażniły użytkownika nawet po długiej i męczącej sesji przy komputerze, a jednocześnie były znacznie wytrzymalsze niż skóra czy sztuczne materiały. Pozostałe części fotela były równie odporne na zużycie, głównie ze względu na zastosowanie większej ilości metali, zastępujących kruchy i delikatny plastik.