Wracając w chłodny zimowy wieczór do domu, często jedyną czynnością, którą chcemy wykonać, jest wzięcie długiej, gorącej kąpieli. Jak urządzić łazienkę, żeby ta pozwoliła nam na wyjątkowy relaks? Warto w tym celu, sprawdzić, czy stylistyka retro jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, które pomogą w zaaranżowaniu wnętrza w jej duchu. Może się okazać, że to właśnie łazienka w ciepłych barwach mosiądzu okaże się tą, w której najprzyjemniej będzie spędzać czas i aż żal będzie wychodzić z wanny lub spod prysznica.

Mosiężne baterie i wyposażenie

bateria zlewozmywakowa w stylu retroDecydując się na stylistykę retro, warto wiedzieć, jaki jej rodzaj nas interesuje. Może ona zakładać nawiązania do dawnej stylistyki wiejskiej, steampunku, lub też ma objawiać się tylko w drobnych akcentach, aby nadać wnętrzu trochę więcej wyrazistości. Jeżeli chcemy pójść na całość i urządzić łazienkę w od początku, wybór jest ogromny. Wykonana z mosiądzu bateria zlewozmywakowa w stylu retro, osadzona może być na mosiężnej lub miedzianej umywalce albo wannie. Towarzyszyć im mogą pasujące mydelniczki i półki, a całości dopełniać imitacja lampy gazowej w roli żyrandola. Jeśli jednak podejście takie nas nie satysfakcjonuje, można zwrócić się w kierunku stylu nawiązującego do sielskich, małych miasteczek sprzed lat. W takim wypadku biała ceramika komponować się będzie pięknie ze złocistymi odcieniami baterii i dodatków. Producenci w swoich ofertach mają wiele odpowiadającym takiemu zapotrzebowaniu elementów. Na przykład smukłe baterie z pojedynczym kurkiem, który wykończony został porcelaną. Jeżeli nie chcemy przeprowadzać generalnego remontu łazienki, a jedynie ocieplić wygląd nowoczesnego białego wnętrza, bez problemu znaleźć można baterie, których wygląd, poza kolorem mosiądzu, nie odbiega niczym od tych przeważnie stosowanych. Stylistyka retro może więc przyjąć formę bardzo nasyconą elementami z nią związanymi albo stanowić zaledwie wykończenie, które nada nawet współczesnemu wnętrzu ciekawy sznyt.

Chcąc zapewnić sobie, że każda kąpiel będzie wyjątkowa i relaksująca, warto zadbać o wygląd całego wnętrza. Niech będzie ono ciepłe i przytulne, aby mogło w nim wypocząć nie tylko nasze ciało, ale i umysł. W takim wypadku można wziąć pod uwagę aranżację łazienki w stylu retro. Pomoże w tym mosiężna, stylizowana na tę sprzed lat armatura oraz pasujące do niej drobne elementy. Odcienie złota i brązu działać będą uspokajająco i odprężająco, a całe pomieszczenie zyska niepowtarzalny wygląd.