Ważnym procesem związanym z obecnymi w silniku diesla pompami wtryskowymi, jest ich regeneracja. Pompy wtryskowe w silnikach diesla pełnią bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest transportowanie paliwa ze zbiornika, do którego nalewamy je na stacji benzynowej, do cylindra, gdzie jest mieszane z powietrzem. Oczywiście pompy muszą działać prawidłowo, bo bez tego napędzanie silnika spalinowego wysokoprężnego byłoby niemożliwe. Stąd tak ważna jest ich regeneracja u specjalistów w tej kwestii.

Proces regeneracji pomp wtryskowych

diesel regeneracja pomp wtryskowychKiedy mamy do czynienia z awarią pompy wtryskowej w naszym samochodzie? Objawów może być wiele, najczęstszymi są po prostu brak uruchomienia silnika, bardzo ciężki rozruch silnika, brak mocy lub nierównomierna praca. Jeżeli mamy w swoim samochodzie jeden z tych objawów, to najprawdopodobniej nasza pompa wtryskowa uległa jakiejś, bliżej nieokreślonej awarii. Wtedy konieczne staje się przeprowadzenie procesu regeneracji takiej pompy. Słysząc hasło: diesel regeneracja pomp wtryskowych powinniśmy wiedzieć, że to nic innego jak proces wymiany zniszczonych części na nowe. Przy okazji pompa oczyszczana jest z wszystkich zanieczyszczeń, które zakłócają jej pracę. Mogą to być zanieczyszczenia mechaniczne w postaci opiłków żelaza, rdzy lub osadów, albo zanieczyszczenia chemiczne. Te drugie są dla ludzkich oczy niewidoczne i dlatego bardzo często może nam się tylko wydawać, że dana część czy element pompy jest sprawny. Tak naprawdę jest zanieczyszczony i wymaga regeneracji. Zdarzają się również awarie w postaci usterek układu elektrycznego, który jest obecny w nowoczesnych pompach. Obojętnie z jaką usterką mamy do czynienia, proces regeneracji należy pozostawić fachowcom, którzy doskonale znają się na przeprowadzaniu tego procesu. Nieprawidłowo przeprowadzona regeneracja może sprawić, że narazimy się na dodatkowe koszty. Nie ma co ukrywać, regeneracja to dość skomplikowany proces i kierowca nigdy nie powinien zajmować się tym sam. Chyba że zna się na tym doskonale.

Regeneracja pomp wtryskowych to usługa, która na rynku jest bardzo potrzebna. Pompy wtryskowe po długim użytkowaniu zawsze ulegają mniejszym lub większym usterkom, które trzeba usunąć, aby znowu działały tak, jak powinny. Bez ich prawidłowego funkcjonowania nie będzie działał cały silnik, a więc samochodem nie pojeździmy. Regeneracja w przypadku awarii jest zatem konieczna. Zlecona odpowiednim specjalistom na pewno sprawi, że pompa znowu będzie działać, a my będziemy mogli cieszyć się z jazdy z równomierną pracą silnika.