Dzień kobiet, majówka, wakacje, wyjazd na weekend, gdzie jechać? Do jakiego miejsca? Dylematy sa, zwłaszcza, że nasz kraj jest przepiękny i ma wiele atrakcji oraz zabytków. Dość popularnym i prężnie rozwijającym się biznesem są winnice, można wykupić w nich nocleg, zwiedzić i degustować wino, gdzie więc się wybrać? 

Krótki urlop w winnicy

polskie winnice z noclegiemWybór winnicy to idealny czas dla dwojga, na weekend czy na dłuższy urlop. Zwiedzanie rozpoczyna się w winiarni, czyli w miejscu gdzie powstaje wino. Proces produkcji jest tłumaczony od momentu winobrania, do momentu zabutelkowania wina. Następnie schodzi się do piwniczki, gdzie jest można zobaczyć leżakowanie win oraz rozeznać się ile roczników win ma dana winnica. Jeżeli pogoda sprzyja, goście również zaprowadzeni są na plantację winorośli, gdzie przedstawiane jest jak dba się o rośliny, jak się je nawozi, kiedy się zbiera. Zakończeniem zwiedzania jest degustacja wybranego przez nas wina, a następnie można uczestniczyć ze swoim partnerem w romantycznej kolacji.  Obiad lub wybrana przez nas kolacja zazwyczaj składa się z pierwszego i drugiego dania, lub jeżeli chcemy – ty możemy dostać tylko i wyłącznie przekąski do wina, sery pleśniowe, salami fuet czy bagietka z masłem czosnkowym. Dania zazwyczaj są bardzo starannie wyselekcjonowane, w oparciu o dania zagraniczne lub tradycyjne, polskie. Co ciekawe, możemy nawet zorganizować prezent w formie bonu podarunkowego, gdyż większość winnic, prowadzi właśnie tego typu rozwiązanie. Tak więc niespodzianki w cenie. Sporo winnic posiada również alternatywę w postaci noclegu, tak wiec można sobie zrobić mały urlop w pięknym miejscu, przy winnicy. Winnice zazwyczaj są spokojnymi miejscami, nie ma tutaj dzieci, tak więc ludzie, którzy przyjeżdżają po prostu na totalny relaks, dostaną go. To miejsce idealne jest, aby naładować baterię, albo dla pisarzy czy innych artystów, którzy muszą się wyciszyć, uspokoić i złapać natchnienie na pewnego rodzaju prac związane z ich zawodem, polskie winnice z noclegiem są naprawdę rozchwytywane. 

Odwiedziny w Winnicy to naprawdę świetna alternatywa, dla ludzi, którzy pragną błogiego spokoju. Wino, wykwintne jedzenie oraz przyjaźnie nastawieni właściciele, to już klucz do idealnego go wypoczynku. Warto więc nawet najmniejszym miłośnikom wina zrobić prezent i zaprosić do tego pięknego miejsca.  Ceny za pobyt w winnicy wahają się od 50 złotych do 600 złotych za noc, wszystko zależy od odpowiedniego pakietu, oraz od tego co jest w cenie. Cena zazwyczaj jest adekwatna do jakości.