Rodzaje imprez firmowych

W dzisiejszych czasach pracodawcy bardzo często wręcz stają na głowie, żeby tylko spełnić oczekiwania pracowników zwłaszcza, jeśli działają w branżach gdzie trudno jest o dobrego specjalistę. Na rynku działa wiele firm, które zawodowo zajmują się organizowaniem specjalnych imprez integracyjnych dla firm, jednak wbrew pozorom nie zawsze stanowi to wartość dodaną, ponieważ konwencja takiej imprezy powinna być dostosowana do danej grupy pracowników, a przekombinowanie może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Klasyczne imprezy integracyjne

klasyczna impreza firmowa w wielkopolsceKonkurencja na rynku firm zajmujących się organizacją eventów firmowych na przykładzie Wielkopolski sprawia, że w ich ofertach pojawiają się coraz bardziej niestandardowe pomysły na atrakcje podczas spotkań firmowych, którymi chcą one wyróżnić się na tle innych podobnych spółek. Coraz częściej imprezy integracyjne są bardzo ambitne i zakładają liczne atrakcje terenowe wymagające sprawności ruchowej lub konkretnego rodzaju umiejętności, przez co niektórzy pracownicy nie czują się komfortowo i w konsekwencji unikają wspólnej integracji. Jeżeli klasyczna impreza firmowa w wielkopolsce sprawdzi się najlepiej nie oznacza to jednak, że w innym regionie nie sprawdzi się bardziej nowatorskiej podejście do integracji. Nie zmienia to jednak faktu, że pracodawcy widząc brak entuzjazmu u swoich pracowników powinni co najmniej rozważyć zorganizowanie na klasyczną integrację, na którą składa się zazwyczaj neutralna atrakcja, która z założenia albo nie może się nie udać, albo nie uda się większości uczestników oraz wieczorna impreza, na której będzie można zarówno potańczyć, jak i porozmawiać przy stoliku. W spotkaniach integracyjnych najważniejsze jest przecież to, żeby pracownicy mogli się odstresować i przyjemnie spędzić czas w sposób przez nich akceptowalny. Klasyczne podejście zawsze jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym, które może nie zawsze przyniesie spektakularne efekty, ale nigdy też nie pogorszy atmosfery panującej w danej grupie pracowników.

Wiele firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych stawia na wąską specjalizację i chcąc się wyróżnić całkowicie rezygnuje ze wsparcia przy organizacji klasycznych imprez firmowych. W dalszym ciągu jednak taka usługa znajduje się w ofercie zdecydowanej większości firm wspierających pracodawców w organizacji tego typu wydarzeń. Przed decyzją o wyborze rodzaju spotkania firmowego warto przyjrzeć się własnym pracownikom żeby móc dostosować ewentualne atrakcje do ich upodobań i charakterów.